Povinné ručení Opava

Povinné ručení je zákonné pojištění, jehož hlavním účelem je ochrana řidičů a všech účastníků silničního provozu. Díky povinnému ručení jsou majitelé vozidel chráněni před finančními důsledky škod, které způsobí provozem svého vozidla. Z povinného ručení jsou poškozeným osobám uhrazené škody na zdraví či životě a také majetkové a finanční škody. Celý název povinného ručení zní pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a pojednává o něm zákon č. 168/1999 Sb.

Nejlevnější povinné ručení

Povinné ručení za poslední dva roky zdražilo a to až o desítky procent. Hlavním důvodem byla změna pravidel ve vyplácení odškodného a rostoucí náklady pojišťoven. Jelikož se nabídky od různých pojišťoven značně liší, vyplatí se před podepsáním smlouvy porovnat si více nabídek. Porovnání je možné provést online stejně jako celý proces sjednání pojištění.

Pár slov o Opavě

Severomoravské město Opava leží u hranic s Polskem na březích stejnojmenné řeky. Městem a jeho okolím prochází hustá síť turistických a cyklistických stezek (např. Prajzská cesta, Jantarová stezka či Slezská magistrála). V Opavě se nachází Slezská univerzita. Mezi významné historické památky patří zejména novorenesanční radnice, divadlo, dominikánský klášter či barokní domy na náměstí.