Levné povinné ručení

Říci o povinném ručení, že je levné, již dávno neplatí. Po mnoha legislativních změnách a zavedení řady nových poplatků, vzrostly pojišťovnám náklady doslova o miliony ne-li dokonce miliardy korun. Jediným řešením situace z jejich strany bylo adekvátní navýšení pojistného. Samozřejmě je otázkou, nakolik byly jednotlivé vlny zdražování opravdu adekvátní.

Podívejme se blíže na aktuální stav. V současné době je povinné ručení dražší až o několik desítek procent, než tomu bylo před rokem 2013. Motoristé mnohem více sledují aktuální ceny a povinné ručení si vybírají pečlivěji. Cílem každého vlastníka by však mělo být v první řadě kvalitní pojištění a teprve poté jeho cena.

Jak si vybrat levné povinné ručení

To však neznamená, že kvalitní pojištění nelze sehnat za výhodnou cenu. V žádném případě neberte první nabídku, která se vám naskytne. Raději si porovnejte nabídek více, a díky tomu spíše najdete levné povinné ručení, které však svým rozsahem bude odpovídat dražším nabídkám u jiných pojišťoven.

Nejlépe a nejrychleji si povinné ručení porovnáte na internetu online. Umožní vám to speciální stránky, které se věnují zprostředkování pojistných i jiných finančních produktů. Vše je velmi snadné a trvá to pouze pár minut. Stačí vyplnit online formulář, odeslat jej a počkat si na výsledek. Vybrat si levné povinné ručení je již otázkou chvilky. Proč obíhat pojišťovny, když si povinné ručení můžete sjednat z pohodlí svého domova?