Levné povinné ručení

Říci o povinném ručení, že je levné, již dávno neplatí. Po mnoha legislativních změnách a zavedení řady nových poplatků, vzrostly pojišťovnám náklady doslova o miliony ne-li dokonce miliardy korun. Přesto je možné občas získat velmi výhodné povinné ručení, kde?

Jediným řešením situace z jejich strany bylo adekvátní navýšení pojistného. Samozřejmě je otázkou, nakolik byly jednotlivé vlny zdražování opravdu adekvátní.

Levné povinné ručení

Povinné ručení je jednou z nejdůležitějších pojistek, které je nutné mít, pokud vlastníte auto. Ale co když nechcete utrácet za věci, které jsou nezbytně nutné? Nezoufejte! Existuje mnoho způsobů, jak ušetřit peníze na povinném ručení.

Nejprve je třeba se zajímat o různé nabídky a srovnávat je. Můžete porovnat ceny na internetu nebo se obrátit na pojišťovny a uzavřít nejvýhodnější smlouvu. Některé pojišťovny nabízejí slevy za zavedení online.

Podívejme se blíže na aktuální stav. V současné době je povinné ručení dražší až o několik desítek procent, než tomu bylo v předchozích letech. Motoristé mnohem více sledují aktuální ceny a povinné ručení si vybírají pečlivěji.

Cílem každého vlastníka by však mělo být v první řadě kvalitní pojištění a teprve poté jeho cena.

Jak si vybrat levné povinné ručení

To však neznamená, že kvalitní pojištění nelze sehnat za výhodnou cenu. V žádném případě neberte první nabídku, která se vám naskytne. Raději si porovnejte nabídek více, a díky tomu spíše najdete levné povinné ručení, které však svým rozsahem bude odpovídat dražším nabídkám u jiných pojišťoven.

Nejlépe a nejrychleji si povinné ručení porovnáte na internetu online. Umožní vám to speciální stránky, které se věnují zprostředkování pojistných i jiných finančních produktů.

Vše je velmi snadné a trvá to pouze pár minut. Stačí vyplnit online formulář, odeslat jej a počkat si na výsledek. Vybrat si levné povinné ručení je již otázkou chvilky. Proč obíhat pojišťovny, když si povinné ručení můžete sjednat z pohodlí svého domova.

Nejlevnější povinné ručení

Cena nejlevnějšího povinného ručení v České republice se liší v závislosti na věku řidiče, typu vozu a dalších faktorech. Nejlevnější povinné ručení lze najít u některých pojišťoven, které nabízejí slevy pro bezúhonné řidiče nebo pro využití kombinace povinného ručení a havarijního pojištění u jedné pojišťovny.

Ceny nejlevnějšího povinného ručení se mohou také lišit v závislosti na kritériích, která si řidič zvolí. Například s vyšší spoluúčastí, s nižším pojištěním nebo bez náhrady za škody způsobené zvířatům.

Je tedy vhodné porovnat nabídky různých pojišťoven a zvážit slevových programů, které nabízejí, aby si řidič našel nejlevnější povinné ručení. Doporučuje se využít webové porovnávače pojištění, které umožní srovnat ceny a výhody různých pojišťoven na základě specifických požadavků.

Nejlepší povinné ručení – jak ho sjednat

Výběr nejlepšího povinného ručení je subjektivní záležitostí, která se liší podle individuálních preferencí a potřeb. Nicméně, následující kroky mohou pomoci při sjednání povinného ručení v České republice:

Porovnání nabídky různých pojišťoven

Existuje mnoho pojišťoven na trhu, které nabízejí „nejlepší povinné ručení“. Porovnávat by se měly ceny, krytí a další podmínky, aby se našla nejvhodnější nabídka.

Zvážení potřeb

Řidič by měl popřemýšlet o tom, jak často jezdí autem, kolik kilometrů najezdí za rok a zda potřebuje další doplňkové pojištění, například proti vandalismu či krádeži. To vše ovlivní výši pojistného plnění a také cenu povinného ručení.

Kontrola bonusové historie

Pokud již řidič má zkušenosti s pojištěním auta a má bonusovou historii, měl by si zkontrolovat, zda ji může přenést na novou pojišťovnu. Bonusová historie může snížit cenu povinného ručení.

Nabídka slevy

Některé pojišťovny nabízejí slevy na povinné ručení pro mladé řidiče, dlouhodobě bez nehod nebo pro majitele vozidel s pokročilou bezpečnostní výbavou.

Detaily smlouvy

Před podepsáním smlouvy si řidič má důkladně přečíst podmínky a pojistné podmínky. Zaměřit by se měl na výši pojistného plnění, limitní částky a vyloučení povinnosti plnění.

Rozšířené krytí

Pokud má řidič cenné vozidlo nebo se často pohybuje v oblastech s vysokou kriminalitou, může zvažovat rozšířené krytí povinného ručení. Toto krytí může zahrnovat například krádež vozidla nebo poškození parkovaného auta.

Sjednání povinného ručení online

Většina pojišťoven dnes nabízí online sjednání povinného ručení. To je často pohodlnější a rychlejší způsob, jak sjednat pojištění. Na webových stránkách pojišťovny stačí vyplnit žádost, porovnat nabídky a vybrat tu nejvýhodnější.

Kde naopak sehnat nejvýhodnější povinné ručení?

Nejvýhodnější povinné ručení – kde hledat

Pro hledání nejvýhodnějšího povinného ručení v České republice je možné využít několik možností:

Srovnávače pojistek: Existuje několik online srovnávačů pojistek, které umožní porovnat nabídky různých pojišťoven a vybrat si tu nejvýhodnější.

Pojišťovny: Řidič se může obrátit přímo na jednotlivé pojišťovny a získat od nich nabídku povinného ručení. Vybrané pojišťovny nabízejí také možnost online uzavření pojištění, čímž si ušetří čas.

Finanční poradci: Další možností je vyhledání finančního poradce, který pomůže s hledáním nejvýhodnějšího povinného ručení. Finanční poradci mají obvykle přístup k různým nabídkám pojišťoven a mohou poradit s výběrem nejlepšího řešení.

Spočítat povinné ručení

Při hledání nejvýhodnějšího povinného ručení je důležité porovnat nejen cenu, ale také rozsah pojištění a poskytované služby. Je vhodné provést důkladný průzkum a porovnat nabídky od různých pojišťoven, aby se vybrala ta nejlepší možnost.

Nejlevnější pojistka na auto – proč ji sjednat

Sjednání nejlevnější pojistky na auto má několik důvodů:

 • Finanční úspory: Nejlevnější pojistka umožní ušetřit peníze na pravidelných plateb pojištění. To je zvláště výhodné pro majitele aut s nižšími hodnotami, která nevyžadují vysoký stupeň krytí.
 • Zákonná povinnost: Mít sjednanou platnou pojištění je zákonnou povinností ve většině zemí. Nejlevnější pojistka je tak minimální požadavek, který musí řidič splnit, aby mohl vlastnit a řídit auto.
 • Bezpečnost: I když nejlevnější pojistka nemusí poskytovat vysokou úroveň krytí, stále umožňuje ochránit se před nepředvídatelnými událostmi. Pokud tedy dojde k nehodě, pojištění pomůže s náklady na opravu auta, léčbu zranění a další potřebné výdaje.
 • Možnost rozšíření krytí: I když je nejlevnější pojistka základní, často je možné přidat doplňkové pojištění, které poskytne vyšší úroveň krytí za příplatek. To znamená, že se může řidič lépe chránit před finančními ztrátami v případě většího poškození auta nebo vážné nehody.
 • Rychlé a jednoduché sjednání: Nejlevnější pojistky často nabízejí snadný a rychlý proces sjednání. To znamená, že řidič nemusí trávit hodiny vyplňováním formulářů a procházením složitých podmínek. Sjednání je obvykle dostupné online nebo přes telefon, což ušetří čas a usnadní celý proces.

Přesto je důležité si uvědomit, že nejlevnější pojistka na auto nemusí vždy znamenat nejvhodnější volbu pro řidiče. Před sjednáním pojistky je důležité zvážit potřeby, hodnotu a stáří vozu, řidičské schopnosti a podmínky, ve kterých bude řidič vozidlo používat. Porovnání různých pojistek od různých pojišťoven pomůže najít optimální rovnováhu mezi cenou a poskytovaným krytím

Nejlevnější autopojištění – rizika

Nejlevnější autopojištění může být spojené s některými riziky, které je důležité zvážit před uzavřením smlouvy:

 • Nepokryté škody na vozidle: Některé levné autopojištění může mít výrazně omezené pokrytí, což znamená, že v případě poškození vozidla mohou být náklady na opravu či nahrazení zodpovědností
 • Výška pojistného plnění: Některé levné autopojištění může mít nízkou výši pojistného plnění, což znamená, že v případě větší škody bude potřeba doplatit z vlastní kapsy.
 • Vysoká spoluúčast: Některé levné autopojištění může mít vysokou spoluúčast, což znamená, že v případě poškození vozidla bude muset řidič platit vysokou částku ze svého předtím, než pojišťovna poskytne plnění
 • Omezení výběru servisních stanic: Některé levné autopojištění může mít omezení, pokud jde o výběr servisních stanic, které mohou provádět opravy na poškozeném vozidle. To může znamenat, že se bude muset řidič spoléhat na méně kvalifikované nebo vzdálenější servisy.
 • Omezené pokrytí rizik: Některé nejlevnější autopojištění může mít omezené pokrytí různých rizik, jako například před živelními pohromami, odcizení vozidla, požáry apod. To znamená, že v případě těchto událostí nemusí řidič mít nárok na plnění ze strany pojišťovny.

Levné pojištění na auto – spoluúčast

Levné pojištění na auto s možností spoluúčasti je možné najít, pokud se zváží několik faktorů.

 • Vyšší spoluúčast: Spoluúčast je částka, kterou musí řidič zaplatit při každé pojistné události. Pokud se rozhodne mít vyšší spoluúčast, tak se cena pojištění může snížit. To však znamená, že při pojistném případě bude muset řidič zaplatit vyšší částku než s nižší spoluúčastí.
 • Bez nehodovosti: Pojišťovny obvykle nabízejí slevy pro řidiče s bez nehodovostí. Pokud je řidič dlouho bez nehody, může se kvalifikovat pro nižší cenu pojištění.
 • Prozkoumání slev: Některé pojišťovny nabízejí různé slevy, které mohou snížit cenu pojištění. Například sleva pro studenty, členy automobilových klubů nebo pro zákazníky, kteří mají více pojištění u jedné pojišťovny
 • Snížení rozsahu pojištění: Pokud nepotřebuje řidič pokrýt všechny možné rizika, může zvážit snížení rozsahu pojištění na základní a nejnutnější krytí a získat tak levné pojištění na auto

Povinné ručení cena za rok

Povinné ručení – cena za rok se může lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako je věk řidiče, typ a věk vozidla, počet pojistných událostí, město a region, ve kterém řidič žije a další.

Průměrná cena povinného ručení se pohybuje v České republice kolem několika tisíc ročně. Nicméně, přesnou cenu bude schopna poskytnout konkrétní pojišťovna na základě individuálních informací.

Povinné ručení ceny za měsíc

Ceny povinného ručení se liší v závislosti na různých faktorech. Tyto faktory zahrnují kupříkladu typ vozidla, věk řidiče, délku dojíždění, historii nehod a také místo bydliště.

Přesné ceny povinného ručení za měsíc se proto liší pro každého jednotlivce. V České republice se ale průměrná cena povinného ručení pohybuje okolo několik stovek až pár tisíc korun za měsíc. Je třeba ovšem dbát na to, že tato cena je pouze orientační a může se v různých situacích lišit.

Cena povinné ručení – proč se ceny liší

Ceny povinného ručení se mohou lišit z několika důvodů:

 • Pojišťovna: Každá pojišťovna má vlastní tabulky s cenami povinného ručení a různé faktory, které berou v úvahu při výpočtu cen. Tyto faktory se mohou lišit mezi pojišťovnami a proto se mohou lišit i ceny.
 • Rizikový profil řidiče: Pojišťovny hodnotí riziko, které představuje řidič pro pojištění. Berou v úvahu faktory jako věk, délka řidičského průkazu, počet nehod či přestupků, a další. Čím vyšší je riziko, tím vyšší bude cena povinného ručení.
 • Typ a výkon vozidla: Ceny mohou záviset také na konkrétním typu a výkonu vozidla. Vozidla s vyšším výkonem a hodnotou mají vyšší ceny povinného ručení, protože jsou považována za větší riziko z hlediska havarijního poškození a škod.
 • Místo bydliště: Některé části země mají vyšší pravděpodobnost výskytu dopravních nehod a případných škod. Pojišťovny proto berou v úvahu místo bydliště řidiče při výpočtu ceny povinného ručení. Například větší města často mají vyšší ceny povinného ručení než menší obce.
 • Slevy a bonusy: Pojišťovny často nabízejí slevy a bonusy pro řidiče s bez nehodovou historií. Pokud je řidič dlouhodobě bez nehod a přestupků, může získat slevu na cenu povinného ručení. Naopak, řidiči s historií nehod nebo přestupků mohou čelit vyšším cenám.

Je důležité si uvědomit, že jedna pojišťovna může mít výhodnější cenu povinného ručení, ale méně výhodné podmínky a možnosti. Je tedy dobré porovnat nabídky různých pojišťoven a zvážit nejen cenu, ale také pokrytí, možnost připojištění dalších rizik a další faktory, které jsou důležité.

Kalkulačka havarijního pojištění

Havarijní pojištění je druh pojištění, které kryje náklady na opravy a škody na vozidle v případě havárie nebo jiné nehody. Kalkulačka havarijního pojištění je nástroj, který umožňuje spočítat přibližnou cenu havarijního pojištění na základě různých faktorů, jako je typ vozidla, věk řidiče, místo bydliště a další.

Pokud chce řidič použít kalkulačku havarijního pojištění, potřebuje znát některé informace o sobě a o svém vozidle. Například bude muset poskytnout údaje o svém věku, pohlaví, řidičském průkazu, typu vozidla nebo jeho věku. Každá společnost má své vlastní kritéria a algoritmy pro výpočet ceny havarijního pojištění.

Zde je seznam některých dostupných online kalkulaček havarijního pojištění v České republice:

Většina těchto kalkulaček umožní zadat potřebné informace a poté představí přibližnou cenu havarijního pojištění. Je důležité si uvědomit, že výsledky kalkulačky jsou pouze orientační a skutečná cena pojištění se může lišit v závislosti na dalších faktorech.

Je dobré si vybrat vhodnou pojišťovací společnost a provést srovnání nabídek od různých společností před uzavřením havarijního pojištění. To umožní najít nejen nejvýhodnější cenu, ale také vhodné krytí pro vaše potřeby.