Povinné ručení

Kalkulačka povinného ručení

  • Rychlé sjednání do pár minut
  • Kalkulačka zahrnuje všechny pojišťovny
  • Sleva za online sjednání

Srovnávač povinného ručení pomáhá ušetřit až 50 % oproti běžným cenám.

Vybrat si to nejvhodnější a zároveň nejlevnější povinné ručení je oříšek pro každého motoristu. Pročítání a srovnávání všech nabídek pojišťoven zabírá velké množství času a mnohdy si klient ani po několika hodinách není svou volbou pojištění auta jistý. Povinné ručení kalkulačka nabízí přehled možností na celém trhu a dokáže tak podpořit prvotní rozhodování. Jakou kalkulačku využít? Co k výpočtu žadatel potřebuje? Co cenu povinného ručení ovlivní a jaké jsou běžné ceny pro rok 2022?

Pojišťovny nabízejí povinné ručení v mnoha variantách. Nejen, že se liší nabídky pojišťoven a poskytovatelů. I varianty, které jeden daný subjekt nabízí, mohou být často velmi odlišné. Často se liší výškou limitů i tím, co povinné ručení kryje. Pojišťovny mají povinné ručení rozděleno do několika balíčků, mezi kterými si každý může vybrat tu pravou a správnou variantu na míru.

Limit krytí škod je ze zákona nejnižší v hodnotě 35 milionů korun. Jak vysoké krytí škod na majetku a na zdraví bude maximální balíček obsahovat, záleží na nabídce jednotlivých pojišťoven. Čím vyšší limit hrazení bude povinné ručení mít, tím vyšší bude i jeho cena. Zároveň bude ale klient více kryt před různými riziky, které mohou nastat.

Naštěstí se dnes dají jednotlivé produkty povinného ručení srovnat pomocí jednoduché online kalkulačky. Ta vše zvládne během pár minut a klientovi tak ušetří nejen spoustu času, nýbrž možná i ztracené nervy. Zhodnotí nabídky, které jsou v daný moment k dispozici a porovná je s požadavky zadavatele.

64 % řidičů zbytečně přeplácí své povinné ručení.
Najít nejlevnější povinné ručení >

Celý proces sjednání povinného ručení online lze absolvovat z pohodlí domova, bez nutnosti běhání po pojišťovnách a obstarávání aktuálních nabídek. Klient si v klidu pročte informace o produktech, které ho zaujmou, a vybere si ten nejvýhodnější. Rychle, snadno a navíc zdarma.

Porovnání povinného ručení je klíčem k tomu, aby vlastník motorového vozidla na pojištění zbytečně nepřeplácel. Díky tomuto jednoduchému kroku zjistí, jestli by u jiného poskytovatele pojištění auta nedostal lukrativnější nabídku. Pokud ho nějaká z nabídek porovnání zaujme, může ji i během několika málo chvil sjednat.

Povinné ručení srovnání – bez registrace

Kdo přemýšlí nad změnou pojišťovatele a chce si vybrat levnější povinné ručení než má nyní, není nic snadnějšího, než použít kalkulačku povinného ručení. Ta je dostupná na webu ePojistka.cz. Srovnání povinného ručení bez registrace, bez nutnosti trávení přebytečného času vyhledáváním nabídek jednotlivě a odkudkoli. To vše pro srovnání cen pojištění.

Zadá do ní potřebné údaje o sobě a o vozidle a ona mu spočítá to nejvýhodnější povinné ručení přímo na míru. Kalkulačka srovná nabídky od desítek ověřených pojišťoven, mezi nimiž nechybí přední poskytovatelé jako Kooperativa, AXA pojišťovna, Allianz nebo Generali Česká pojišťovna.

Srovnání povinného ručení zajistí, že klientovi neunikne žádná z těch nejvýhodnějších nabídek, jaké se na českém trhu vyskytují. Není třeba bát se poplatků, využití srovnávače povinného ručení totiž nic nestojí a je zcela nezávazně dostupné pro všechny uživatele internetu. Povinné ručení bez registrace slouží k vytvoření představy, zhodnocení možností na trhu a k pomoci žadatele.

Pro kalkulaci ceny je potřeba zadat údaje o vozidle, jako je jeho typ a objem, výkon motoru. Dále klient musí vyplnit základní informace o své osobě. Jen tak je kalkulačka schopna vygenerovat ten nejvýhodnější produkt každému přímo na míru. Formulář kalkulačky je velmi chytrý, proto stačí vědět jen ty nejzákladnější údaje o vozidle a srovnávač si technická data dohledá sám.

Vyplňování formuláře povinného ručení

Vyplnění formuláře kalkulačky povinného ručení zabere jen pár minut, poté klient obdrží ty nejlevnější nabídky na svůj e-mail. Pokud ho některá zaujme, může si produkt rovnou sjednat. Tím, že vše vyřídí přes internet, získá další bonusy a slevy.

Co se zadává do kalkulačky povinného ručení ohledně vozidla:

  • účel užívání vozidla, způsob pro užívání
  • SPZ motorového vozidla

Způsob užití vozidla je v nejčastějším případě pro běžnou potřebu. Jedná se o užívání vozidla v běžném provozu. Jiným způsobem užitím je kupříkladu účel autoškoly, taxislužby, nebo rozvozu.

Jelikož je kalkulačka chytrá a co nejvíce se snaží žadatelům pomoci s výběrem povinného ručení, podporuje i samotný proces zjišťování nabídek. Při zadání SPZ vozidla si srovnávač sám technické údaje dohledá a přiřadí.

Co se zadává do kalkulačky povinného ručení o osobě:

  • zda se jedná o osobu fyzickou/právnickou/podnikatele
  • jméno, příjmení
  • věk
  • město a PSČ
  • kontaktní údaje – telefonní číslo a email

Osobní údaje jsou ve formuláři pro jasné zobrazení nabídek na míru. Snaží se co nejvíce přizpůsobit zobrazené výsledky osobě, která povinné ručení požaduje.

Dobrovolná část kalkulačky nabízí kolonky pro zadání údajů k výpočtu bonusu za jízdy bez nehod. Tato sekce formuláře může být přeskočena a doplněna až následovně. Výpočet bonusu probíhá díky zadání délky předchozích zákonných pojištění a počtu nehod, které byly způsobeny.

Nejlevnější povinné ručení kalkulačka

Pojištění vozidla kalkulačka zaručuje shrnutí nabídek povinného ručení. Seřadí vhodné možnosti pro vlastníka daného motorového vozidla. Díky srovnávači zhodnotí, jaká z nabídek je nejefektivnější a nejlevnější.

Je ovšem potřeba podotknout, že nejen cena je důležitým faktorem při volbě ručení. I o to se pojištění na auto kalkulačka postará a produkty pojištění kompletně promítne i s podmínkami a doplňky v pojistce.

Každá z nabídek obsahuje daný limit úhrad škod a krytí jasných rizik. Nejčastější ochranou povinného ručení je ochrana před živelnými událostmi, střetem či nárazem. Tyto rizika jsou brána jako základní a jsou obsaženy v řadě balíčků.

Rozsáhlejší nabídky v sobě mohou zahrnovat nonstop asistenční službu, která je součástí povinného ručení a pomůže v případě nouze. Běžným doplňkem je ovšem pojištění vozidla před vandalismem a odcizením.

K povinnému ručení, i k tomu nejlevnějšímu, se dá smluvit připojištění. Nejčastěji si lidé připojišťují ochranu zavazadel a osobních věcí, pojištění čelního skla i ostatních skel vozu.

Kalkulačka povinného ručení pomáhá ušetřit až 50 % běžné ceny

Povinné ručení je obecné označení pro zákonné pojištění za škodu, způsobenou provozem vozidla, které běžně nabízí většina pojišťovacích společností. Za sjednané povinné ručení zodpovídá vlastník vozidla. Je to jeho zákonná povinnost, aby vozidlo na pozemních komunikacích tuto pojistku mělo.

Povinné ručení je obecné označení pro zákonné pojištění za škodu, způsobenou provozem vozidla.

Na rozdíl od ostatních typů pojištění jeho sjednání předepisuje zákon, a to majiteli každého registrovaného vozidla užívaného na veřejných komunikacích. Zákon také definuje obecné požadavky na formu pojištění z provozu vozidel.

S online kalkulačkou je povinné ručení až o 50 % levnější než při sjednání v pojišťovně.
Sjednat povinné ručení už za 968 Kč ročně >

Kalkulačka povinného ručení

Detailní podmínky pojistné smlouvy závisí na společnosti, která daný produkt nabízí. Konkrétní nabídky zákonného pojištění vozidla jednotlivých pojišťoven se liší jak sazbami, tak parametry, které sazbu pro dané motorové vozidlo určují.

Ceny pro povinné ručení je možné zjistit online, pomůže k tomu kalkulačka povinného ručení, která zpracovává tabulky a ceny povinného ručení u jednotlivých pojišťoven.

Po zadání vstupních údajů pro auto a pojistníka, dokáže kalkulačka během několika vteřin zobrazit pojištění auta ve formě desítek konkrétních cenových nabídek od různých pojišťoven.

Srovnat nabídky je vhodné nejen při hledání nového, prvního povinného ručení. Může pomoci i vlastníkům, kteří povinné ručení již nějakou dobu mají. Mohou tak svou pojistnou smlouvu porovnat s aktuálními nabídkami na trhu.

Pojištění auta kalkulačka – výpočet povinného ručení

Přes online srovnávač je výpočet povinného ručení velmi rychlý a jednoduchý. Zájemce potřebuje znát jen základní informace a spočítat povinné ručení je již hračka. Základními parametry cenového srovnání povinného ručení jsou obsah a výkon motoru, nebo značka vozidla. Pojišťovny většinou zohledňují také údaje o pojistníkovi, konkrétně se jedná o věk klienta a jeho řidičskou minulost. Jde tedy o to, zda jezdí bez nehod.

Některé pojišťovny také zajímá lokalita, ve které pojistník žije, protože například ve velkých městech je podle statistik pojišťoven větší počet nehod. Pojistník z velkého města může být pro některé pojišťovny více rizikový než takový, který žije v menším městě nebo na venkově.

Některé pojišťovny pro pojistníka žijícího ve velkém městě vypočítají přes kalkulačku pojištění auta vyšší ceny. Vlastník se nemusí bát údaje zadávat, jelikož u pojištění auta kalkulačka anonymně prověří možnosti a neodešle závaznou poptávku. Kalkulačka povinného ručení bez osobních údajů nevypočte do detailu možnosti bonusů a slev.

Samozřejmě se sazby pojištění auta liší také v závislosti na tom, jestli je vozidlo užíváno pro soukromé účely, či se jedná o firemní vozidlo. Každá pojišťovna nabízí také různé výhody a bonusy, kterými se svou nabídku snaží zvýhodnit před ostatními.

Některé pojišťovny přes kalkulačku povinného ručení zobrazují také různé neveřejné nabídky a nabídky akční, které jsou dostupné pouze při zřízení pojištění přes internet. Řada poskytovatelů nabízí slevu za online sjednání. V průměru se jedná o 5% – 10% slevu.

V současné době existuje na českém trhu 13 společností, u kterých je možné povinné ručení sjednat. Jednotlivé produkty a nabídky se velmi liší, výpočty jsou složité, proto může být náročné se v nich vyznat. Pochopit princip výpočtu je jen jedna strana mince. K prostudování všech nabídek na trhu je potřeba velká spousta času.

Srovnávač pro povinné ručení online

Výhodou pro zorientování se v cenových nabídkách je právě využití zmíněné online služby ve formě kalkulačky povinného ručení, protože o výpočet a přehled nabídek ve formě tabulkového výpisu se postará kalkulačka sama. Zajistí tak jasný soupis nabídek pro výběr nejlevnějšího povinného ručení.

S online srovnávačem lze pomocí několika kliknutí získat mnohonásobně levnější havarijní pojištění než při sjednání na pobočce.
Najít to nejlevnější havarijní pojištění >

Díky moderním technologiím naštěstí již není nutné kvůli srovnání nabídek povinného ručení osobně obcházet všechny pojišťovny nebo vyhledávat jednotlivé produkty po celém internetu. Existující online kalkulačky povinného ručení shromažďují všechny nabídky na jednom místě.

Kalkulace ceny je rychlá, závislá jen na vyplnění jednoduchého webového formuláře, na jehož základě kalkulačka povinného ručení vygeneruje souhrnný přehled všech nabídek pro pojištění auta a to včetně srovnání sazeb, výhod, bonusů a akcí a také dalších individuálních nabídek a parametrů.

Porovnání pojištění auta bez údajů se dá vyzkoušet samozřejmě také. Jen je potřeba myslet na to, že se jedná o vzorové příklady, které se mohou výrazně lišit od potřeb a individuálních požadavků daného žadatele.

Srovnání povinného ručení 2022

Srovnávač pojištění vozidel vždy zobrazí aktuální nabídky českého trhu. Díky tomu lze jasně zmapovat možnosti, které jsou poskytovány v tu danou chvíli.

Údaje České kanceláře pojistitelů jasně ukazují, že počet uzavřených povinných ručení roste. Celkem je v České republice pojištěno více než 8,5 milionů vozidel. V polovině roku 2021 bylo pojištěno 8 729 808 vozidel. Na konci roku 2021 to bylo již 8 858 953 vozidel.

Rok 2022 bude ve znamení pokračující rostoucí křivky uzavřených pojistek na povinné ručení vozidel.

Povinné ručení tabulka

Z následující tabulky je patrné, u které pojišťovny jsou nejčastěji povinná ručení uzavírána. Méně známé pojišťovatelské subjekty nabízejí širokou nabídku balíčků, ovšem klienti zatím dávají přednost známějším značkám pojišťoven.

Pojišťovna2018201920202021
Allianz908 634943 280987 3761 058 736
UNIQA
(AXA)
467 749
(358 628)
511 462 
(434 271)
530 505 
(480 895)
540 607
(494 919)
ČSOB660 539685 044716 839733 296
Generali Česká pojišťovna
(Česká pojišťovna)
671 016
(1 284 622)
 2 385 277
(1 307 751)
2 307 611
(1 352 510) 
 2 237 574
(1 414 011)
Hasičská vzájemná pojišťovna55 33660 784 64 001 61 036
Kooperativa1 530 0741 531 186 1 501 986 1 585 213
Slavia pojišťovna 147 471171 617 177 679  187 397
celkem za vybraný výčet pojišťoven6 084 069 7 973 672 8 119 4028 312 789

Modelový příklad, který zobrazí výši ceny povinného ručení, je postaven na fyzické osobě muže, ve věku 41 let, z města v okolí Polabí. Jeho automobil je více jak 8 let starý a svým výkonem spadá do 50 – 55 kW. Jelikož jezdí opatrně, má nárok na maximálně možný bonus.

Pojištění s limitem do 35 milionů Kč by ho vyšlo u pojišťovny Allianz na cenu kolem 4 500 Kč. Generali Česká pojišťovna by mu vytvořila při stejném limitu pojistku za 2 300 Kč.

Nabídky jsou různé, plnění škod je odlišné. Je potřeba porovnávat, hodnotit, kalkulovat a studovat nabídky povinného ručení. Kalkulačka povinného ručení je skvělou cestou k tomu, jak nepřeplácet zbytečné koruny na pojištění vozidla.

;