AXA

Historie pojišťovny AXA

Společnost AXA na českém trhu působí již od roku 1998, začínala zde vystupovat jako společnost s obchodním názvem WASS YT s.r.o. . V roce 1999 došlo k přejmenování této společnosti na společnost s názvem CSWIN FINANCIAL SERVICES s.r.o, za dalších pár měsíců byla společnost opět znova přejmenovaná tentokráte na společnost s názvem Winvest Finanční poradci s.r.o. a poté se její název ustálil na nově vzniklém AXA Česká republika s.r.o.. Během několika let se společnost rozrostla a expandovala do celé Evropy. Název je aktuálně AXA ASSISTANCE CZ.

V srpnu 2021 ukončila pojišťovnické aktivity a činnost. Sloučila se s konkurenční společností UNIQA.

Současnost pojišťovny AXA

Pojišťovna AXA v České republice působila od poloviny roku 1998. V lednu roku 2021 došlo ke změně a značka AXA se sloučila se společností UNIQA. V srpnu ukončila AXA pojišťovnickou činnost. V současnosti nabízí finanční služby a především cestovní pojištění. Nabízí portfolio pojištění všem obyvatelům České republiky.

Produkty

Pojišťovna AXA poskytuje své služby celosvětově občanům i firmám. Díky zkušenosti s českým trhem může nabídnou vždy to pravé a nejlepší řešení přesně pro vás. Dříve se specializovala hlavně na oblasti životního pojištění. Z produktů pro občany bylo nejdůležitější pojištění bydlení, cestovní pojištění, penzijní připojištění a samozřejmě také pojištění vozidel.

Přímo na AXA portálu lze sjednat cestovní pojištění online. Ostatní produkty jsou převedeny fúzí na společnost UNIQA. Stávající klienti pocítili jen drobné změny. Změnilo se sídlo společnosti, klientský portál a telefonní číslo investiční a penzijní společnosti. Zákaznická linka je beze změny.

Po sloučení AXA a UNIQA společnosti dochází k spravování existujících smluv pojišťovnou UNIQA. Pojištění vozidel u UNIQA samozřejmě nabízí dva produkty, konkrétně povinné ručení a havarijní pojištění.

Povinné ručení

Jak už jsme se zmiňovali, společnost AXA již povinné ručení zprostředkovává skrze pojišťovnu UNIQA. Kromě klasického povinného pojištění vozidla vám povinné ručení pojišťovny nabídne spoustu praktických výhod. Záleží na vybraném limitu ručení v řádu 35/35, 50/50 nebo 100/100 milionů Kč. Pojištění lze sjednat online.

Vyšší tarif s sebou přináší krytí rizik v ceně balíčku. Jedná se například o úrazové pojištění pro děti, které cestují ve voze. Klient může sjednat také pojištění čelního skla či ostatních skel na vozidle, ale i připojistit zavazadla. Samozřejmě je v nabídce i úrazové pojištění pro přepravované osoby obecně.

Havarijní pojištění

Poskytování havarijního pojištění je pro sloučenou AXA a UNIQA pojišťovnu běžné. Havarijní pojištění pokryje většinu škod vzniklých na vozidle, i při nehodě vzniklé vaší vinou. Povinné ručení pokryje škody vzniklé druhé osobě, ale ne škodu vzniklou vám samotným. O toto se právě stará havarijní pojištění. Není to jeho jediný účel.

Havarijní pojištění pokryje škody vzniklé na vašem vozidle živelní událostí, vandalismem nebo například i škodu vzniklou odcizením vašeho vozidla. V nabídce je havarijní pojištění se spoluúčasti již na 500 Kč. I zde existuje řada možností a nabídek, které lze dle individuálních potřeb smluvit. Pojišťovna navíc nabízí slevu 15 % za sjednání online. Po ověření bonusu je možné dosáhnout na slevu 50 %.