Havarijní pojištění

Každé auto, kterému byly přiděleny poznávací značky, má povinnost mít povinné ručení, to ovšem kryje pouze škody způsobené jednou osobou při dopravní nehodě těm ostatním osobám, a ne škody první osoby, tedy viníkovi.

Toto ovšem řeší havarijní pojištění, které kryje právě tyto škody a také spoustu dalších docela užitečných věcí. Mezi tyto užitečné věci může patřit například připojištění proti živelným katastrofám, které často toto pojištění zahrnuje. Často také havarijní pojištění kryje škody způsobené vandalismem či zloději.

Proč si tedy pořídit havarijní pojištění?

Havarijní pojištění ovšem stojí další peníze a tady už je na každém člověku volba jestli si ho pořídí nebo ne. Myslím, že každý zapláče, že neměl havarijní pojištění, až když ho potřebuje, dle mne je to ročně už minimální příplatek, který stojí dle mne za to. Někdy vám to může šíleně pomoct a tyto peníze se většinou ročně dají ušetřit určitě na méně důležitých zbytečných věcech.

Přesná částka za havarijní pojištění je jiná pro každou pojišťovnu, každá má totiž trochu jiný produkt, který vám nabídne jiné doplňky a dle toho se také odvíjí cena tohoto havarijního pojištění.

Stejně jako lze sjednat povinné ručení online, lze přes internet uzavřít i havarijní pojištění. Celý proces je tedy otázkou pár minut.