Direct pojišťovna

Historie pojišťovny Direct

Tato pojišťovna začínala svou pojišťovací činnost někdy v osmdesátých letech 20. století na území Chorvatska. Tehdy vše probíhalo prostřednictvím pojišťovny Triglav Osiguranje, d.d.. Počátkem roku 2000 začala rozšiřovat svou činnost a pobočky do zahraničních států. V tomto roce budovala trhy po nejrůznějších státech Evropy a založila také dceřinou společnost Triglav pojišťovna, a. s. na území České republiky.

V tomto průlomovém roce koupila podíly v pojišťovnách Triglav BH Osiguranje, d. d. (Bosna a Hercegovina ), Lovčen Osiguranje, a. d., (Černá Hora). Od prvního prosince roku 2006, působila její pobočka Zavarovalnice Triglav také na Slovensku a Triglav Kopaonik, a. d. o. v Srbsku. Od roku 2007 působila také v pojišťovnách Triglav Krajina Kopaonik, a. d. o. v Republice Srbské a v pojišťovně Vardar Osiguruvanje, a. d. v Makedonii. Tímto spojením vznikl finanční konglomerát zvaný „Skupina TRIGLAV“, tato skupina se zabývala nejen pojišťovnictvím, ale i investováním a bankovnictvím. Tato skupina je vytvořena z různých spojeneckých a závislých společností, samotná Zavarovalnica Triglav, d. d., má více než 20 % kapitálový podíl.

Pojišťovna Triglav se v červnu roku 2015 přejmenovala na Direct pojišťovnu. Působení v České republice bylo již v roce 2014 posunuto na novou fázi, prodejem skupině Vigo Investment.

Současnost Direct pojišťovny

Direct pojišťovna, tehdejší Triglav, je největší slovinskou pojišťovnou. Její specializací jsou životní i neživotní pojištění, s tímto produktem si drží velký podíl na pojistném trhu Slovinska. V současnosti má tato skupina řadu pracovníků na českém trhu. Disponuje kolem 430 tisíci klientů, kterým poskytuje své nabídky a služby. V roce 2012 skončila Direct pojišťovna s uzavíráním nových pojištění. Ovšem od roku 2014 se opět konkurenčním bojům postavila a s pojišťovacími aktivitami opět začala.

Produkty

Nabídka produktů pojišťovny Direct je zajímavá. Nabízí spoustu životních, neživotních, či firemních a živnostenských pojištění. Produkty jsou tedy nejen pro občany, ale i pro firmy a podnikatele. Mezi občanské pojištění se dá zařadit například cestovní pojištění, pojištění majetku a domácnosti, nemovitosti, pojištění bytů či rekreačních nemovitostí nebo i pojištění odpovědnosti zaměstnance. Z produktů pro podnikatele stojí za zmínku například živelní pojištění, strojní pojištění, pojištění stavebních strojů, pojištění elektroniky, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění profesní odpovědnosti, nebo například pojištění přerušení provozu.

Mezi speciální druhy pojištění patří například pojištění bytových domů, pojištění měst a obcí, pojištění zdravotnických zařízení či jiné speciální druhy pojištění. Ještě nezmíněným typem pojištění je pojištění vozidel, do kterého spadá například povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění skel nebo i například pojištění zavazadel.

Povinné ručení Direct pojišťovny

Povinné ručení pojišťovny Direct nabízí výhody u produktu povinného ručení. Limit ručení začíná u 50 milionů korun. Nejvyšší poskytovaný limit povinného ručení je 250 milionů korun. Povinné ručení je možné sjednat online.

Asistenční služba je v ceně pojištění. Je poskytováno zdarma. Využít lze při nehodě jak v České republice, tak i v Evropě. Vztahuje se na příjezd a práci technika, zařídí odtah nepojízdného auta a poskytnou náhradní vůz. Tato služba je poskytována každý den v týdnu, nonstop. Aplikací v chytrém telefonu lze přivolat asistenční pomoc.

V rámci povinného ručení Direct je také úrazové pojištění řidiče pro případ smrti, nebo trvalých následků. Klient si ke svému povinnému ručení může přidat další položky, například doplňkové pojištění zavazadel, pojištění čelního skla vozidla, či jiných skel vozidla a po uplynutí několika měsíců bez nehod může získat i bonus na pojistné. Příplatkové doplňkové služby jsou rozděleny do jednotlivých podproduktů, které jsou v řádech několika stokorun za rok.

Havarijní pojištění Direct pojišťovny

Havarijní pojištění pojišťovny Direct lze uzavřít na všechna silniční motorová vozidla, přívěsy, traktory či návěsy. Vozidla, která mají být pojištěna, musí být registrována v České republice a být způsobilá pro provoz na pozemních komunikacích. Laicky řečeno musí mít tedy platnou STK. Toto havarijní pojištění je nabízeno v různých variantách. V případě nového automobilu je nabízena speciální sleva 7 %.