Pojištění čelního skla

Pojištění čelního skla se dá většinou přikoupit v balíčku povinného ručení a je to jedno z nejvíce diskutovaných témat. Často totiž lidé chtějí ušetřit, a proto si nějaké pojištění čelního skla nebudou tedy zbytečně platit.

Nezahrávejte si, pojištění čelního skla se vyplatí!

Ovšem na silnicích není prasklé čelní sklo nic neobvyklého hlavně po zimním období, kdy jsou cesty plné posypového materiálu. Například tento posypový materiál se v zimním vzorku pneumatiky dobře uchytí a při větších otáčkách kola pak odstředivou silou, například z před vámi jedoucího vozidla odletí a trefí například vaše čelní sklo. To je pak zaděláno na škodu. Pokud se vám nepodaří zastavit a domluvit se s řidičem před vámi jedoucího vozidla, že vám okno rozbil opravdu kámen, který odlétl od jeho vozidla je smutné zaplakat s tím, že budete muset vynaložit peníze na nové čelní sklo, které se vám mohlo zaplatit například z 90% z vašeho pojištění čelního skla.

Pojištění čelního skla není zas tak drahé, většinou se vyplatí!

Přitom pojištění čelního skla není nijak extrémně drahé, jeho placení se dle mne ve většině případů vyplatí, páč můj osobní odhad je, že každému průměrnému řidiči aspoň jednou za 7 let čelní sklo praskne. Když se cena pojištění čelního skla pohybuje někde okolo tisíce korun, tak se to dle mne vyplatí především u novějších vozidel. Ovšem je to dost závislé na ceně skla daného vozidla, u nových a skoro nových vozidel jsou ceny čelních skel určitě podstatně vyšší. Ovšem starší vozidla, jako například naše české favority, felicie, atp. se s cenou čelního skla mohou pohybovat někde mezi 2 000- 5 000 Kč. Tady už může být pojištění čelního skla opravdu zbytečné ovšem, život je náhoda a proto bych si raději pojištění čelního skla platil spolu s povinným ručením, kde jeho cena vychází poněkud výhodněji než při samotném povinném ručení a samotném pojištění čelního skla.

Pojištění vám může uchránit i boční nebo zadní skla.

Různé varianty povinného ručení se liší mimo jiné v tom, na co se povinné ručení vztahuje. Něco podobného platí i pro pojištění skel. Pokud svá skla chcete ochránit například před vandaly nebo jinými ohrožujícími podmínkami, můžete si k tomuto autopojištění sjednat i pojištění bočních a zadního skla, ovšem tady už je kalkulace tohoto pojištění trošku složitější.
Abychom vás nemátli, většina pojišťoven proplácí čelní sklo s vaší spoluúčasti, pojišťovna povětšinou platí asi 90-95% ceny a zbytek platíte vy, ovšem u exkluzivnějších produktů pojišťoven je krytí ze strany pojišťovny většinou 100%.