UNIQA

Historie pojišťovny UNIQA

Pojišťovna UNIQA spadá do kategorie poměrně mladých pojišťoven. Svojí činnost započala v roce 1993, spoluzakladatelem a také hlavním akcionářem je pojišťovací skupina UNIQA. Tato skupina má kořeny v Rakousku, především díky tomuto, dlouholetým zkušenostem, silnému jménu i kapitálovému zázemí patří pojišťovna UNIQA v České republice k velice stabilním pojišťovnám.

V říjnu roku 2020 koupila pojišťovna UNIQA společnost AXA v České republice a stala se tak jejím vlastníkem.

Současnost pojišťovny UNIQA

UNIQA patří k silným pojišťovnám v České republice. Vlastní univerzální pojišťovací licenci. Díky ní se ji otevřela možnost nabídnout opravdu široké portfolio produktů. Nabízí nejrůznější pojišťovací produkty. Patří k stabilním pojišťovnám českého trhu. Její jmění v dnešní době činí kolem 500 miliónu Kč.

Své služby vám UNIQA poskytne na 163 pobočkách, rozmístěných po celé republice, ale i online. Nejen díky rozsáhlé síti poboček je dostupnost této pojišťovny opravdu bezproblémová. Pobočky jsou pod správou šesti regionálních ředitelství, které se snaží, aby všechny jejich pobočky zabezpečovaly kvalitní a intenzivní péči pro všechny zákazníky na území České republiky. Ovšem ne jen na území České republiky. Tato pojišťovna totiž působí ve spoustě zemí světa. Online poskytování služeb je na velmi vysoké úrovni. V případě požádání potencionálního klienta UNIQA formulářem je možné kontaktování na žádost.

Produkty

Jak už bylo zmíněno, pojišťovna UNIQA vlastní univerzální pojišťovací licenci. Její pojišťovací produkty se zaměřují na většinu skupin obyvatelstva. UNIQA pojišťuje fyzické i právnické osoby, nabízí pojištění osob či majetku. Výjimkou není ani pojištění pro podnikatele, nebo pro zajištění penze. Poskytují i investiční produkty, kterými nabízejí komplexní produktové portfolio.

Z pojišťovacích produktů pro obyvatele je velmi žádané a důležité životní pojištění, majetkové pojištění, úrazové pojištění, cestovní či zdravotní pojištění. Samozřejmě nabízí i pojištění vozidel. V této kategorii pojištění nalezneme například povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění právní ochrany či jiná doplňková připojištění vozidel.

Povinné ručení

Uzavření povinné ručení u pojišťovny UNIQA s sebou přináší většinu základních služeb. Dle individuálních potřeb klienta je možné k základnímu balíčku sjednat i doplňkové připojištění.

Povinné ručení u společnosti UNIQA je možné sjednat na řadu vozidel. Jak osobních, užitkových, terénních, ale například i u přívěsných vozíků. Klient si může vybrat z limitu ručení, který ovlivní jak cenu pojistného, tak i krytí možných rizik a škod. Při online sjednání je sleva k uzavření povinného ručení v sazbě 5 %. Každý bezškodný rok ježdění je z ceny odečten bonus 5 %.

K tomu je zdarma základní asistenční služba pojišťovny UNIQA, která je k dispozici 24 hodin denně. Využít ji klient může nejen v ČR, ale i v Evropě. Mezi velké výhody patří sledování vyřizování škod online.

Nejlevnější povinné ručení u UNIQA pojišťovny lze sjednat s limitem 35 milionů korun na škody na majetku i zdraví. Druhý produkt je nabízen s limitem 50 milionů korun na škody na majetku a 60 milionů korun na škody na zdraví. Nejvyšší nabídka, třetí v pořadí, je s limitem 100 milionů korun na škody na majetku i zdraví. Výhodou vyšších tarifů s vyšším limitem je do balíčku povinného ručení zahrnutí úrazové pojištění dětí, které cestují vozem, zdarma. Dalším bodem navíc, který je zdarma poskytnut u vyššího tarifu, je záruka garantování stálého bonusu i při první zaviněné škodě.

K tomuto povinnému ručení si můžete objednat spoustu přídavných připojištění, například si můžete dokoupit pojištění čelního skla, pojištění zavazadel nebo například připojištění jednotlivých sedadel vozidla. Toto pojištění poskytne finanční náhradu při vzniku škody na životě, vzniku trvalých následků na zdraví, či při pobytu v nemocnici. Pokud by se stal úraz lidem, sedícím na jednotlivých sedadlech v případě nehody, připojištění se na ně také vztahuje.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění pojišťovny UNIQA nabízí finanční náhradu za škody vzniklé nahodilou příčinou. Pojišťovna poskytuje slevy na tomto havarijním pojištění pro vozidla, která mají na sklech vozidla vypískovaný kód, který je neodstranitelný. Jedná se o vyšší zabezpečení vozu a tímto způsobem se snižuje riziko jeho odcizení. Vozidlo s takto pískovanými skly se totiž při krádeži a při dalším rozprodeji na díly stává znehodnoceným. Zloději si z tohoto důvodu raději vyhlídnou jiné, hůře zabezpečené a pro ně výhodnější vozidlo.

Pokud chcete sjednat havarijní pojištění UNIQA pro hodnotnější vozidla, doporučují se doplňková aktivní zabezpečení vozidla. S těmito doporučenými zabezpečeními získáte různé slevy. Spoluúčast na havarijním pojištění začíná na 500 Kč.

Stejně tak, jako u povinného ručení, i u havarijního pojištění nabízí UNIQA bonus 5 % za bezeškodný rok. A to opakovaně. Co rok, to 5 %. Za online sjednání poskytuje 15 % slevu na nabídku havarijního pojištění.

Pokud využijete povinného ručení a havarijního pojištění u této pojišťovny, získáte slevu 10 % za kombinaci těchto produktů. Při havarijním pojištění navíc získáte připojištění zavazadel a sedadel za výhodnější cenu.