Allianz

Historie pojišťovny

Pojišťovna Allianz vstoupila na český trh v roce 1993, nyní se řadí mezi tři největší české pojišťovny. Pojišťovna Allianz má širokou nabídku pojistných programů. Začínala s životním pojištěním, pojištěním majetku občanů a od roku 1995 nabízí také havarijní pojištění. A od roku 1999 je jednou z dvanácti pojišťoven, které na českém trhu nabízejí povinné ručení.

Současnost pojišťovny

Pojišťovna Allianz je dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH. Nabízí spoustu pojistných produktů, jimiž uspokojí nejen občany, ale i podnikatele a firmy. Tato pojišťovna je také jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, který běží od roku 1994.

Pojišťovna má na území České republiky 11 regionálních ředitelství. Ředitelství mají pod sebou širokou nabídku pojišťovacích poradců. Ovšem nejen ti tvoří pro pojišťovnu Allianz kvalitní základnu. Spolupracuje i s vybranými makléři, bankami, prodejci motorových vozidel, servisy či cestovními kancelářemi po celé České republice. Tato pojišťovna má v Čechách na trhu pojišťoven poměrně dobrou pozici, stojí za ní silná společnost.

Produkty

Portfolio produktů pojišťovny Allianz je obsáhlé. Zaměřuje se na občany, ale i na podnikatele a firmy. Z produktů pro občany nabízí například pojištění osob, cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, nebo i penzijní připojištění. Z produktů pro firemní klienty si může osoba vybrat například pojištění majetku, odpovědnosti, pojištění individuálních rizik a průmyslu. U obou skupin klientů je k dispozici samozřejmě pojištění vozidel. V této rubrice pojištění nalezneme například povinné ručení, havarijní pojištění nebo jiná doplňková auto pojištění.

Povinné ručení pojišťovny Allianz

Allianz nabízí povinné ručení, které lze sjednat online během pár minut a chlubí se spoustou výhod. Allianz říká, že povinné ručení u jiných pojišťoven vždy nabízí pouze nějakou z výhod. Zatímco konkurence nabídne jednu hlavní výhodu a na ty další, které nabízí pojišťovna Allianz běžně a komplexně, se tak trochu zapomíná.

Pojišťovna Alliaz nabízí čtyři produkty povinného ručení, z kterých si může každý klient vybrat dle jeho individuálních potřeb. Jedná se o produkty s názvy „KOMFORT„, „PLUS„, „EXTRA“ a „MAX„. Tyto varianty povinného ručení se liší limitem plnění a různým přídavným připojištěním.

Základní, nejnižší balíček KOMFORT, je skvělou volbou pro ty, kteří požadují základní pomoc při povinném ručení. Pokud by chtěl vlastník motorového vozidla mít ochranu před přírodními událostmi navíc, měl by zvolit balíček PLUS. Ve variantě EXTRA získá navíc krytí rizik pro případ vandalismu, odcizení nebo škodě skel. Nejvyšší nabídkou pojištění MAX je klient připojištěn i pro případ nehody, která je jeho vinou způsobena.

Allianz nabízí slevy pro věrné klienty, takže pokud si u pojišťovny Allianz zařídí osoba i jiné pojištění, obdrží slevu na povinném ručení. Tato sleva se váže například k penzijnímu připojištění, životnímu pojištění či pojištění majetku. Pokud má klient u Allianz kterýkoliv z těchto produktů, získá slevu 5 % na povinném ručení. Pokud bude mít všechny tyto produkty u pojišťovny Allianz, získá slevu v celkové výši až 15 % z ceny povinného ručení.

Další slevu může získat, pokud si současně zařídí i havarijní pojištění. Zde je u sjednání sleva 5 %. K povinnému ručení si navíc může sjednat spoustu připojištění, například pojištění čelního skla či ostatních skel nebo pojištění zavazadel.

Pokud má klient sjednaný balíček PLUS, EXTRA nebo MAX, má havarijní pojištění v různém rozsahu součástí pojištění.

Havarijní pojištění pojišťovny Allianz

Pokud má klient sjednáno povinné ručení u této pojišťovny, může mít havarijní pojištění v balíčku rovnou. Havarijní pojištění vozidlo ochrání v případě nehody, odcizení, poškození nebo zničení vozidla určitou nezaviněnou událostí, například vandalismem či živelnou událostí.

Havarijní pojištění je opět nabízeno ve čtyřech variantách „KOMFORT„, „PLUS„. „EXTRA“ a „MAX„. Pojištění KOMFORT pokrývá základní rizika, pojištění PLUS a EXTRA je poté zlatou střední cestou a pojištění MAX nabízí opravdu vše, co pojišťovna poskytuje.