Povinné ručení Jihlava

Česká republika se řadí mezi státy, ve kterých je pojištění odpovědnosti za škody způsobené motorovými vozidly povinné ze zákona. Detailně se povinným ručením zabývá zákon č. 168/1999 Sb. Povinné ručení kryje škody na zdraví, životě či majetku, které pojištěný způsobí při provozování svého vozidla dalším osobám. V případě, že by vlastník vozidla pojištění sjednané neměl, musel by škodu uhradit z vlastních zdrojů a navíc by zaplatil pokutu až 40 tisíc korun.

Povinné ručení online a za 5 minut

Kvůli povinnému ručení již nemusíte chodit osobně na pojišťovnu. Stačí si sednout doma k počítači a připojit se na internet. Na našich stránkách si snadno porovnáte více nabídek od různých českých pojišťoven. Pokud Vás některá z nich zaujme, stačí kliknout na “objednat” a po zaplacení pojistného je Vaše vozidlo pojištěné.

Pár slov o Jihlavě

Město Jihlava leží na pomezí Čech a Moravy. Jihlava vznikla ve 12. století a největší slávy dosáhla díky těžbě stříbrné rudy. Po vytěžení ložisek význam města rychle poklesl. V Jihlavě se nachází řada historických památek, z nichž nejvýznamnější jsou minoritský klášter, gotická radnice, katakomby či renesanční a gotické domy na náměstí.