Povinné ručení Benešov

V České republice máme dva základní typy pojištění motorových vozidel a to povinné ručení a havarijní pojištění. Zákonem dané je pouze povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Toto pojištění tedy musí mít uzavřené každý vlastník motorového vozidla, které je registrované na území České republiky. Z povinného ručení jsou hrazené škody, které pojištěný způsobí dalším osobám na jejich zdraví či majetku v důsledku provozu vozidla.

Srovnání povinného ručení online

Výběr povinného ručení a jeho sjednání je díky internetovým srovnávačům velmi snadný. Stačí zadat požadované parametry o vozidle a o Vás jako jeho vlastníkovi a téměř ihned se dozvíte, která česká pojišťovna Vám nabízí nejlevnější povinné ručení v Benešově a za jakých podmínek. Ne vždy je totiž cena rozhodující. Pozor také na rozsah pojištění a výši pojistných limitů.

Pár slov o Benešově

Ve středočeském kraji se nachází známé české město Benešov, které bylo založeno na počátku 13. století. Nejvýznamnější období prožil Benešov za vlády Jiřího z Poděbrad, kdy se zde konaly zemské sněmy. Mezi hlavní historické památky patří kostel sv. Mikuláše a piaristická kolej s barokním kostelem sv. Anny.