Pojišťovny alkohol netolerují

Zaslechli jste někde, že pojišťovna může vymáhat náhradu škody po viníkovi nehody, pokud je pod vlivem alkoholu či drog? Čtěte dál.

Znáte to, jste pozvaní na nedělní oběd k babičce, která své rodině chce dopřát to nejlepší a upeče dobré maso se zelím a knedlíkem. No a čím jiným to zapít než pivem. Jenže spěcháte a usedáte za volant. Přemýšleli jste nad tím, co vše by se mohlo pod vlivem alkoholu stát?

Stačí jedno dvanáctistupňové pivo a škodu z případné autonehody z Vás bude pojišťovna vymáhat.

Alkohol ani omamné látky za volant nepatří. I přes tyto slova se denně na silnicích setkáváme s podnapilými řidiči. Mluvčí České pojišťovny k tomu dodává, že pokud způsobíte jakoukoliv škodu pod vlivem těchto látek, vystavujete se riziku, že veškeré škody půjdou na Váš účet. Brání se viník autonehody dechové zkoušce? Pak na viníka nehody pojišťovna nahlíží jako by byl pod vlivem alkoholu. Pojišťovna poškozenému škodu nahradí, následně jí ale vymáhá na viníkovi nehody. A často se jedná o miliony korun.

Tento postup se nelíbí řidičům viníkům, shodují se pojišťovny, avšak nic s tím nenadělají.

Náš tip: “Sjednejte si u nás povinné či havarijní pojištění a myslete na to, že alkohol za volantem se vážně nevyplácí“.

Zdá se Vám, že platíte příliš mnoho za povinné ručení? U nás si bez zbytečného běhání po jednotlivých pojišťovnách ceny porovnáte a dokonce pojištění uzavřete. To vše z domu a bez zbytečného papírování. Na co ještě čekáte?