Jak Češi nejčastěji vybírají pojištění

Oproti našim sousedům dáme podstatně více na rady finančních poradců. A to jak při výběru nového pojištění tak i při jeho změně. Finanční poradci mají na českého pojištěnce velký vliv a to i přes vysoký počet neférových praktik a jednání některých finančních poradců.

Obecně dají více na finančního poradce ženy. Preferují totiž osobní setkání. Muži naopak raději vyhledávají informace sami na jednotlivých webových serverech. Ovšem platí, že před pořízením jakéhokoliv finančního produktu, by měla být informovanost na prvním místě. Záleží jenom na Vás, zda dáváte přednost osobnímu setkání či vlastnímu výzkumu.

Podle výzkumu České asociace pojišťoven už ale máme jasno. Celých 55 % českých spotřebitelů dá na radu finančního poradce. Na rozdíl od Slováků, z nichž na radu poradce dá pouze 48 %. Ve zbytku Evropy se radami finančních zástupců řídí asi jen 35 %.

Nové pojištění jedině s poradcem

Trend řídit se pořizovat si finančního poradce je vzhledem k české finanční gramotnosti celkem pochopitelný. Českým ženám i mužům často splývají pojmy povinné ručení a havarijní pojištění. Pojištěnci také přesně neznají rozsah pojištění, limity pojistného plnění nebo výši spoluúčasti. Je pak tedy nasnadě, že dají na radu odborníka. Důležité je, pokud uzavíráte smlouvu přes finančního poradce, si vybrat toho správného. Nejlépe je v takovém případě dát radu od známého, nebo rodinného příslušníka, který příslušného experta už zná, a má s ním osobní zkušenost.

Jde to i jinak

Pokud se ovšem rozhodnete služeb finančních poradců nevyužít, máme pro Vás řešení. V posledních letech jsou na vzestupu online srovnávače. Oproti finančnímu poradci mají tu nezanedbatelnou výhodu, že porovnají více nabídek zároveň, a záleží pouze na Vás, pro kterou se rozhodnete. Finanční poradce naopak přijde s jednou nabídku, kterou se Vám často snaží vnutit. Další výhodou je, že tyto servery obsahují všechny relevantní informace jak k povinnému tak havarijnímu pojištění. Pokud Vám tedy není cokoliv jasné, stačí si jednoduše potřebné informace přečíst.

Všechny online srovnávače také nabízí možnost si dané pojištění rovnou objednat přes kontaktní formulář.