Nový systém tísňového volání prodraží auta o tisíce

Navzdory tomu, že nové automatické tísňové volání zdraží nové automobily, systém může ale zachránit nejeden lidský život.

V roce 2015 by měl být spuštěn nový systém automatického tísňového volání. Tímto systémem by měly být vybaveny všechny osobní automobily a nové lehké užitkové vozy. Nový systém má za úkol chránit lidské životy především v oblastech, které nejsou obydlené a sami řidiči si nemůžou po nehodě přivolat pomoc.

Systém tísňového volání má dle hrubých odhadů zdražit auta o cca 4-16 tisíc korun. Tato cena je ale stanovena z roku 2010, technologie postupuje kupředu, proto se předpokládá, že cena půjde ještě níže a to na cca 4 – 6 tisíc korun za jednotku. V únoru roku 2014 bude evropský parlament o zavedení systému tísňového volání rozhodovat. Nechme se překvapit, jak to dopadne.

Náš tip: “Víte, že dobře uzavřené havarijní pojištění a povinné ručení Vám může při autonehodě pomoci?“

Na stránkách ePojistka.cz si porovnejte jednotlivé povinné ručení či havarijní pojištění a vyberte si pojištění přímo pro Vaše auto na míru. Ušetřete tak na ročním pojistném až 9 tisíc korun. Neplaťte více, než musíte!