Povinné ručení Zlín

Česká republika se řadí po bok zemím, jejichž zákony upravují také pojištění vozidel. V České republice se konkrétně jedná o zákon č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidel. My jej známe spíše pod lidovým označením povinné ručení a jedná se o pojištění, jehož hlavním účelem je ochrana účastníků silničního provozu před finančními důsledky škod. Přesněji jsou z povinného ručení hrazené ty škody, které vlastník či provozovatel vozidla způsobí jeho provozem na zdraví, životě či majetku třetích osob.

Nejlevnější povinné ručení online

Při výběru povinného ručení je třeba sledovat několik kritérií, nejen výši pojistného. Je sice pravda, že povinné ručení za poslední dva roky značně podražilo, stále se však vyplatí si za kvalitu připlatit více peněz. Při porovnání povinného ručení se zaměřte také na rozsah pojištění, výši pojistných limitů, asistenční služby, nabídku doplňkových pojištění a v neposlední řadě také na bonusy a slevy, které mohou výslednou cenu snížit.

Pár slov o Zlíně

Východomoravské město Zlín leží na severu Vizovické vrchoviny v údolí řeky Děvnice. Město pravděpodobně vznikalo v průběhu 13. a 14. století. První písemná zmínka o Zlíně pochází z roku 1322. Nejvíce se však Zlín proslavil díky Tomáši Baťovi a jeho obuvnické firmě, která vyrábí boty dodnes. Ve Zlíně najdeme filmovou školu a každoročně se zde pořádá oblíbený festival dětských filmů.