Povinné ručení Uherské Hradiště

Mezi smluvní neboli zákonná pojištění platná v České republice patří pojištění odpovědnosti z provozu vozidel, které je známé spíše pod označením “povinné ručení”. Toto pojištění nařizuje zákon č. 168/1999 Sb. a vztahuje se na škody, které vlastník motorového vozidla způsobí jeho provozem na zdraví, životě či majetku třetích osob. Z povinného ručení jsou způsobené škody uhrazené. Pokud vozidlo pojištěné není, musí škodu uhradit jeho vlastník ze své kapsy. Navíc mu bude udělena finanční pokuta.

Nejlevnější povinné ručení

Povinné ručení patří do základní produktové nabídky všech českých pojišťoven. Zákon nařizuje pouze minimální pojistné limity a základní rozsah pojistné ochrany. Vše ostatní záleží na konkrétní pojišťovně. V rámci konkurenčního boje se tak povinné ručení liší nejen cenou, ale také výší pojistných limitů, rozsahem, kvalitou asistenčních služeb či nabídkou a výší slev a bonusů. Nejlevnější povinné ručení si najdete právě na našich stránkách.

Pár slov o Uherském Hradišti

Moravské město Uherské Hradiště leží nedaleko Zlína na březích řeky Moravy. Město bylo založeno v druhé polovině 13. století jako královské město. Původně mělo bránit území Moravy před nájezdy Uhrů. Centrum Uherského Hradiště patří k městským památkovým zónám a významnými památkami jsou především městské hradby, radnice, kašna, morový sloup či renesanční dům U Slunce.