Povinné ručení Šumperk

Jakmile jste jednou vlastníkem vozidla, pak nesmíte zapomenout na povinné ručení, což je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Povinné ručení totiž patří mezi tzv. smluvní neboli zákonná pojištění. Bez povinného ručení nesmí motorista se svým vozidlem na veřejné komunikace. Za porušení této zákonné povinnosti mu hrozí finanční pokuta nejvýše 40 000 korun a také vyřazení vozidla z registru.

Nejlevnější povinné ručení

Povinné ručení si nejlépe a nejlevněji najdete na našem online srovnávači. Aniž byste museli opustit pohodlí svého domova si povinné ručení od různých pojišťoven nejen porovnáte, ale také ihned objednáte. Jakmile uhradíte pojistné, obdržíte obratem zelenou kartu a můžete bez obav vyrazit české i evropské na silnice.

Pár slov o Šumperku

Severomoravské město Šumperk leží na kraji Hrubého Jeseníku, a proto bývá označován za “Vstupní bránu” do zdejšího pohoří. Místní unikátní technickou památkou je ruční papírna. Mezi další zajímavosti patří muzeum veteránů, zemědělský skanzen a muzeum papíru. K historickým pamětihodnostem patří zejména zámek z 15. století a novorenesanční radnice z počátku 20. století.