Povinné ručení pro babetu

Správně psáno Babetta je moped, který byl vyráběn v Československu v 70. až 80. letech. V okolních zemích bývala známá spíše pod názvem Jawa. Jak je to v tomto případě s povinným ručením?

Největší období popularity Babeta prožívala v 70. letech minulého století. Historické kousky lze na silnicích spatřit i dnes. Pokud patříte i vy mezi hrdé majitelé těchto historických mopedů, měli byste znát základní informace, bez kterých byste s Babetou neměli vyrazit do provozu. K jejím provozu budete potřebovat doklad o technické způsobilosti a sjednáné zákonné pojištění.

Babeta a technická způsobilost

Každé vozidlo (osobní, nákladní, traktor, autobus, motocykl, moped a další), které se pohybuje na veřejných pozemních komunikacích na území ČR, musí mít schválenou technickou způsobilost.

V případě Babety se jedná o provozní doklad, za který je považován původní výpis technického osvědčení, nebo aktuální osvědčení o registraci. Starším mopedům tedy stačí kartička vydaná výrobcem stroje. Chybějící kartičku lze vyžádat na příslušném úřadu za menší správní poplatek (cca 100 korun).

Povinné ručení pro Babetu

Druhým dokladem, bez kterého byste na Babetě neměli v žádném případě brázdit české silnice, je zelená karta neboli doklad o platném povinném ručení (tj. pojištění odpovědnosti za škody způsobené motorovým vozidlem).

V případě Babety se cena povinného ručení pohybuje ve výši pouhých pár set korun a rozhodně se nevyplatí šetřit. Případná pokuta nebo uhrazení zaviněné škody vás s největší pravděpodobností přijde několikanásobně dráže.