Povinné ručení Písek

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené motorovými vozidly je dle zákona č. 168/1999 Sb. povinné pro všechny majitele motorových vozidel, které mají přidělené registrační značky a velký technický průkaz a jsou provozovány na veřejných komunikacích. Majitelé vozidel, která pojištěná nejsou, porušují výše uvedený zákon a musí zaplatit pokutu ve výši do 40 tisíc korun. Nepojištěné vozidlo bude zároveň vyřazeno z registru.

Povinné ručení za pár minut

Sjednat si povinné ručení v dnešní době jde velmi snadno a zabere pouze pár minut času. Díky tzv. online porovnávačům si můžete mezi sebou porovnat více nabídek a vybrat si nejvýhodnější povinné ručení během jediného dne. Při výběru povinného ručení je vhodné kromě ceny pojištění sledovat také rozsah a výši pojistných limitů.

Pár slov o Písku

Jihočeské město Písek leží v údolí řeky Otavy. V okolí se nachází Písecké hory a také velké množství umělých rybníků. Písek je také rovněž známý díky nejstaršímu kamennému mostu v Čechách, který byl postavený na konci 13. století. K dalším historickým památkám patří královský hrad. Významnou technickou památkou je Křižíková vodní elektrárna z konce 19. století.