Povinné ručení Mladá Boleslav

Zákon č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidel, nařizuje všem vlastníkům registrovaných a provozovaných vozidel, aby měli řádně uzavřené platné pojištění odpovědnosti neboli povinné ručení. Toto pojištění se vztahuje na škody, které pojištěný může způsobit dalším osobám a to na jejich zdraví či majetku. Nový občanský zákoník výrazně navýšil platby odškodného, a proto se vyplatí volit povinné ručení s vyššími limity pojistného plnění.

Vyberte si povinné ručení správně

Vybrat si povinné ručení správně vyžaduje v ideálním případě porovnání více konkurenčních nabídek. Kromě ceny si porovnejte také rozsah pojištění a výši pojistných limitů. Je vhodné volit spíše vyšší varianty než minimální variantu, kterou nařizuje zákon. Nezapomeňte se také zaměřit na porovnání asistenčních služeb. Menší rozdíl v ceně může totiž znamenat zásadní rozdíl ve kvalitě pojištění.

Pár slov o Mladé Boleslavi

U Jizerské tabule se nachází středočeské město Mladá Boleslav, která je známá zejména díky výrobě vozidel světově známé značky Škoda. Kromě toho Mladá Boleslav nabízí řadu historických i kulturních zajímavostí a památek. Mezi ty nejdůležitější patří například renesanční radnice, secesní divadlo či mariánský sloup.