Povinné ručení Trutnov

Na silnicích každý den dochází k desítkám méně či více závažných nehod, při kterých dochází ke škodám nejen na majetku, ale bohužel také na zdraví a životě. Jako ochrana před finančními důsledky těchto škod slouží pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení. Povinné ručení je nařízeno zákonem č. 168/1999 Sb. a za jeho porušení hrozí vlastníkovi nepojištěného vozidla finanční pokuta a vyřazení vozidla z registru.

Porovnání povinného ručení

Mít sjednané povinné ručení je zákonná povinnost. Od roku 1991 si mohou čeští motoristé vybírat z nabídky dvanácti pojišťoven, které mají povinné ručení mezi produkty. Jednotlivé nabídky se liší v mnoha kritériích, a proto se vyplatí si více nabídek porovnat mezi sebou. Není přitom nutné obcházet pojišťovny osobně, protože povinné ručení si snadno porovnáte online. Výhodou povinného ručení online jsou výrazně nižší ceny.

Pár slov o Trutnově

Východočeské město Trutnov najdeme na úpatí Krkonošského podhůří, kde leží na březích řeky Úpy. Trutnov byl založen v průběhu 13. století na místě původní osady zvané Úpa. Centrum města tvoří Krakonošovo náměstí, které bylo kompletně přebudované během 18. až 20. století. Ve středu náměstí stojí socha vládce hor Krakonoše a renesanční radnice. Za zmínku také stojí zámek či Haasův palác z roku 1861. Připomínkou vítězství v pruské válce v roce 1866 je obelisk generála Gablanze.