Povinné ručení pro Jaguar

Jste-li majitelem motorového vozidla značky Jaguar i jakékoliv jiné automobilové značky, pak zajisté víte, že je Vaší zákonnou povinností mít uzavřené platné povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Nemáte-li povinné ručení, pak porušujete zákon a vystavujete se riziku udělení finančních sankcí. Povinné ručení si můžete během pár minut sjednat na našich stránkách. Pojištění může být platné ihned po uhrazení pojistného.

Jaguar

Britská automobilová značka Jaguar vyrábí především sportovní a luxusní automobily od roku 1922, kdy ji založil Sir William Lyons a William Walmsley. Původně zněl název společnosti Swallow Sidecars Company a první modely byly motocyklové sajdkáry. Úspěšný modelem mezi automobily byl především Austin Seven.

Druhá světová válka přinesla přerušení výroby automobilů a továrna se jako většina dalších musela zaměřit na zbrojní průmyslu. Po skončení války se společnost opět vrátila k výrobě osobních automobilů. V roce 1945 také dochází ke změně názvu na Jaguar Cars Limited. Označení Jaguar bylo úplně poprvé použité u modelu čtyřdvéřové limuzíny Jaguar SS v roce 1935.

Po válce byly úspěšné sportovní modely Jaguar XK 120 a Jaguar XK 120 C z roku 1951, který například zvítězil v proslulém 24 hodinovém závodě v Le Mans v letech 1951 a 1953. Vůbec nejúspěšnějším sportovním automobilem byl model Jaguar D-Type, vyráběný v letech 1953 až 1975.

60. léta přinesla spojení se společností British Motor Corporation a Leyland, čímž vznikl automobilový koncern British Leyland Motor Corporation. Po letech úspěchu přišla krize, kterou se podařilo překonat až na konci 70. letech díky novému řediteli Johnu Eganovi. V roce 1984 se Jaguar osamostatnil, ale pouze do roku 1989. Tehdy společnost odkoupil koncern Ford, který se díky této koupi dostal i na trh s luxusními automobily. Ford vlastnil Jaguar dalších 20 let až do roku 2009, kdy společnost prodal indické automobilce Tata Motors.

Modely vozidel Jaguar

  • Jaguar XF
  • Jaguar XJ X351
  • Jaguar XK
  • Jaguar F-Type