Povinné ručení Pelhřimov

Povinné ručení patří mezi smluvní neboli zákonná pojištění. To znamená, že je toto pojištění povinné pro všechny vlastníky motorových vozidel, která jsou provozovaná na území České republiky. Povinné ručení je pouze lidové označení a jedná se o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Konkrétně se povinné ručení vztahuje na škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na zdraví, životě či majetku.

Povinné ručení online

Povinné ručení nabízí všechny pojišťovny, které v České republice působí. Není nutné obcházet je všechny osobně, abyste si následně porovnali jejich nabídky. Mnohem snazší a především rychlejší je porovnat si povinné ručení online pomocí tzv. kalkulačky povinného ručení. Nejlevnější povinné ručení si poté objednáte online.

Pár slov o Pelhřimově

Město Pelhřimov se nalézá v kraji Vysočina nedaleko města Jihlava a leží v údolí říčky Bělé. Pelhřimov byl založený na přelomu 12. a 13. století na místě, kde původně stávala osada zvaná Starý Pelhřimov. Jedná se o důležité turistické město, jehož centrem je Masarykovo náměstí s děkanským kostelem, radnicí a sochou sv. Václava. Další významnou památkou je zámek postavený v 16. století.