Povinné ručení Ostrava

Povinné ručení je zákonné pojištění již od 50. letech 20. století. Majitelé motorových vozidel musí mít uzavřené toto pojištění, jinak nesmí vozidlo provozovat. Hlavním smyslem povinného ručení je ochrana účastníků silničního provozu před finančním důsledky možných škod. Z povinného ručení jsou hrazené škody na zdraví a majetkové a finanční škody. Za nepojištěné vozidlo hrozí finanční pokuta ve výši do 40 tisíc korun a automatické vyřazení z registru, které je nevratné.

Nejlevnější povinné ručení

Povinné ručení je možné sjednat osobně na pobočkách či online. Na internetu si můžete vyhledat některý z tzv. online porovnávačů, kde si během pár minut porovnáte nabídky od konkurenčních pojišťoven. Při výběru povinného ručení je vhodné sledovat nejen cenu, ale také rozsah pojištění, výši pojistných limitů a kvalitu asistenčních služeb. V tomto případě se nejlevnější povinné ručení nemusí vyplatit.

Pár slov o Ostravě

Na hranicích s Polskem a Slovenskem najdeme město Ostravu, která leží na soutoku čtyř řek – Ostravice, Opavy, Lučiny a Odry. Jedná se o třetí největší město v České republice hned po Praze a Brnu. Poblíž Ostravy se nachází české pohoří Beskydy, kam lidé vyráží na letní i zimní dovolené. Centrum města je vyhlášenou památkovou zónou a k významným památkám se řadí radnice, divadlo a mnohé technické památky.