Povinné ručení Karviná

Dle zákona č. 168/1999 Sb. musí mít majitelé motorových vozidel v České republice uzavřené povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla. Z tohoto pojištění jsou hrazené škody, které vlastník vozidla způsobí na zdraví, životě či majetku dalším osobám. Nemá-li pojištění uzavřené, musí způsobenou škodu uhradit v plné výši a zároveň musí uhradit finanční pokutu do výše 40 000 korun a jeho vozidlo bude ihned vyřazeno z registru vozidel.

Povinné ručení ihned online

Bez zelené karty nesmí vozidlo na české silnice. Zelená karta je jediným platným dokladem o uzavřeném povinném ručení. Povinné ručení si v současné době sjednáte velmi snadno online. Nabídky si nejprve porovnáte a nejlevnější povinné ručení si objednáte online, aniž byste museli chodit na pobočku zvolené pojišťovny.

Pár slov o Karviné

Na severní Moravě se nachází známé hornické město Karviná, které leží v těsné blízkosti hranic s Polskem. Karviná vznikla teprve v roce 1949 sloučením několika menších obcí. Jedná se o hornické město, ve kterém probíhala těžba černého uhlí již od 18. století. Díky těžbě je okolní krajina značně poničená. Centrum města s empírovým zámkem patří k památkovým zónám.