Pojištění domácích zvířat – pro psa kočky i ostatní, cena

Pojištění domácích zvířat se stává stále důležitějším aspektem péče o mazlíčky. Ve světě, kde jsou domácí zvířata často považována za členy rodiny, není překvapením, že majitelé hledají způsoby, jak zajistit nejlepší možnou péči a ochranu pro své chlupaté přátele. Jednou z těchto možností je pojištění speciálně navržené pro domácí mazlíčky, jako jsou psi a kočky.

Tento článek se zaměří na jedno z nejčastějších forem tohoto pojištění, a to na pojištění psů a koček. Prozkoumá různé aspekty tohoto druhu pojištění, včetně jeho výhod, možností srovnání, cenového hlediska a nabídek. Jak na pojištění mazlíčků?

Pojištění zvířat – o co se jedná

Pojištění pro domácí zvířata je speciální forma pojištění navržená k poskytnutí péče, ochrany a finanční podpory majitelům psů, koček a jiných mazlíčků. V minulosti bylo pojištění domácích zvířat spíše vzácností, ale v dnešní době je stále běžnějším prvkem zodpovědného vlastnictví mazlíčků. A to z dobrého důvodu.

Každý majitel domácích zvířat se setkal s nečekanými náklady spojenými s veterinární péčí. Od preventivních návštěv až po léčbu nemocí či zranění – všechny tyto faktory mohou znamenat finanční zátěž pro rodinný rozpočet. Tento druh pojištění vychází z povědomí, že mazlíčci jsou často považováni za plnohodnotné členy rodiny, a tedy by měli mít přístup ke kvalitní zdravotní péči podobně jako lidé.

Tento článek se bude věnovat zejména pojištění psů a koček, ale mnoho z těchto informací platí i pro jiná domácí zvířata.

Typy pojištění pro psy a kočky

Existuje několik hlavních typů pojištění pro domácí zvířata, z nichž každý nabízí různý druh krytí:

 • Zdravotní pojištění: Tento typ pojištění kryje náklady spojené se zdravotní péčí zvířete, včetně návštěv u veterináře, léčby nemocí a úrazů, laboratorních testů a léků. V případě onemocnění či zranění může tato forma pojištění snížit zátěž na finančním rozpočtu.
 • Nehodové pojištění: Tento typ pojištění se zaměřuje zejména na nepředvídatelné situace, jako jsou úrazy a nehody. Může zahrnovat chirurgické zákroky, léčbu po úrazu a podobně. To může být užitečné zejména pro aktivní psy, kteří jsou náchylní k úrazům.
 • Odpovědnost vlastníka: Tento aspekt pojištění pokrývá případné škody, které pes (nebo jiné zvíře) může způsobit třetím osobám. Pokud pes způsobí škodu na majetku nebo zraní jiného člověka, toto pojištění může pokrýt náklady na náhradu škody.

Dále existují i různá specifika týkající se pojištění koček a psů:

 • Preventivní péče: Některé pojišťovny mohou nabízet pokrytí preventivní péče, jako jsou očkování, odčervení a pravidelné zdravotní kontroly. To může přispět k celkovému zdraví a pohodlí domácího mazlíčka.
 • Genetické nemoci: Některá plemena psů i koček jsou náchylnější k určitým genetickým onemocněním. Některé pojišťovny mohou poskytovat krytí i pro tyto specifické nemoci.
 • Věkové omezení: Některé pojišťovny mohou mít omezení věku zvířete, pro kterého lze uzavřít novou smlouvu. To znamená, že je vhodné uzavřít pojištění co nejdříve po pořízení mazlíčka.

Proč se vyplatí využít pojištění psa či kočky?

Proč využít pojištění psa či kočky

Psi ani kočky už dávno nejsou jen společníky, kteří oživují den svým přítomným tlapáním a neskonale oddaným pohledem. Jsou součástí rodiny, zdrojem radosti a bezmezného přátelství. V tomto kontextu nabývá pojištění pro domácí zvířata stále většího významu, neboť vyjadřuje naši snahu o poskytnutí jim kvalitního a odpovídajícího zdravotního zabezpečení.

Při spočtení nákladů spojených s péčí o chlupaté přátele, není těžké přijít na to, že zdraví a pohoda zvířat mohou značně zasáhnout do financí. Pravidelné návštěvy veterináře, léčba nemocí a úrazů, chirurgické zákroky a léky mohou v průběhu života zvířecích společníků znamenat významnou finanční zátěž.

Pojištění pro domácí zvířata v tomto smyslu působí jako ochranný štít, který umožňuje lidem starat se o zvířata bez zbytečného stresu z potenciálních nečekaných výdajů.

Zvláště u psů, kteří jsou často vystaveni venkovním aktivitám a interakci s ostatními zvířaty, může nepředvídatelnost hrozit častěji. Od nehod při hraní venku po náhlé zdravotní problémy, jako jsou infekce nebo trávicí obtíže, jsou všemi těmi výzvami, které mohou výrazně ovlivnit jejich pohodu. Právě v těchto chvílích se ukazuje výhoda pojištění domácích zvířat, které může dramaticky snížit finanční a emocionální tlak spojený s léčbou nebo péčí o nemocného nebo zraněného psa.

Pojištění domácích zvířat však neposkytuje pouze finanční bezpečnost, nýbrž i možnost rozhodovat o zdravotní péči na základě nejlepších možných rozhodnutí namísto ekonomických omezení. To znamená, že nebude třeba váhat, zda hned vyhledat veterináře v případě nejistoty, co se zvířeti stalo, nebo zda odkládat návštěvu veterináře kvůli obavám z výdajů.

Pojištění pro psa či kočku zajistí klidné spaní v noci, vědomí, že pro bezpečnost věrných společníků bylo uděláno maximum. Ať už se jedná o prevenci, léčbu nebo nečekané události, pojištění zvířat představuje moderní způsob, jak řešit starosti majitelů a zajistit, aby milovaní mazlíčci měli nejlepší možnou péči, kterou si zaslouží.

Celkově vzato, pojištění pro domácí zvířata je investicí do blaha, pohody a zdraví mazlíčků.

Pojištění mazlíčků – kde?

V České republice existuje spoustu pojišťoven, které nabízejí pojištění pro domácí zvířata. Zde jsou některé z nich:

 • Česká pojišťovna ČPP: ČPP nabízí širokou škálu pojištění včetně pojištění pro domácí zvířata. Jejich nabídka zahrnuje různé varianty krytí a možností výběru.
 • Pojišťovna Slavia: Slavia poskytuje různé druhy pojištění pro psy a jiná zvířata. Je však možné ho využít pouze u dříve uzavřených smluv. V současné době se již nenabízí.
 • Pojišťovna Generali: Generali rovněž nabízí možnost pojištění pro domácí zvířata. Jejich nabídka zahrnuje různé druhy pokrytí včetně zdravotní péče a pojištění proti nehodám.
 • ČSOB: ČSOB poskytuje pojištění PetExpert pro psy a jiná zvířata. Jejich nabídka zahrnuje krytí v případě zdravotní péče, chirurgických zákroků a dalších situací.
 • Pojišťovna Colonnade: Colonnade nabízí pojištění pro domácí zvířata, které zahrnuje různé typy krytí, pod které patří i mazlíčci bez PP.

Ať už bude vybranou pojišťovnou ČPP či Slavia, je důležité mít jistotu v různých faktorech jako je rozsah pokrytí, cena, vylučující podmínky a recenze od majitelů zvířat.

Pojištění psů srovnání

Při výběru pojišťovny pro pojištění domácích mazlíčků je důležité zohlednit několik klíčových faktorů, které pomohou najít tu nejvhodnější možnost. Následuje seznam kritérií, která by se měla brát v úvahu:

 • Rozsah pokrytí: Je třeba zjistit, co všechno daná pojišťovna pokrývá. Zohlednit, zda nabízí zdravotní péči, prevenci, chirurgické zákroky a další potřebná krytí. Ideálně by měla nabídnout možnost volby různých variant pokrytí, aby vyhovovala individuálním potřebám mazlíčka.
 • Cena pojištění: Cena je důležitým faktorem, ale měla by být zvažována ve spojení s poskytovaným krytím. Není vždy nejlepší volbou jít pouze po nejlevnější možnosti, pokud to znamená omezené pokrytí. Je dobré najít rovnováhu mezi cenou a kvalitou služeb.
 • Recenze a zkušenosti: Není na škodu si přečíst recenze od majitelů mazlíčků, kteří již mají s danou pojišťovnou zkušenosti. To může poskytnout lepší přehled o kvalitě služeb, efektivitě plnění požadavků a celkovém postoji pojišťovny k jejím klientům.
 • Flexibilita a přizpůsobení: Vhodné jsou pojišťovny, které nabízejí flexibilní možnosti a umožňují přizpůsobit pojištění potřebám mazlíčka. Každý zvířecí společník je jedinečný, a proto by měla být možnost volby různých pokrytí a balíčků.
 • Podmínky pro různá zvířata: Pojišťovna může poskytovat pojištění pro různé druhy zvířat, nebo se specializovat pouze na psy a kočky. To je důležité v případě netradičního domácího mazlíčka.
Vybírání pojišťovny pro domácí zvíře je důležitým krokem, který vyžaduje pečlivé zvážení.

Porovnání nabídek a srovnání podmínky pojišťoven povede k nejlepšímu pojištění, které bude odpovídat potřebám majitele a jeho zvířecího mazlíčka.

Pojištění psů cena

Cena pojištění psa se nedá jednoznačně dohledat na internetových stránkách pojišťoven, jelikož cenu pojištění ovlivňují nejrůznější podmínky. Ceny se pohybují kolem tří až osmi stovek měsíčně v závislosti na specifikách zvířete:

 • Druh zvířete: Cena pojištění může záviset na tom, zda se jedná o psa, kočku nebo jiný druh zvířete. Různá zvířata mohou mít různé náklady spojené s péčí a léčbou.
 • Věk zvířete: Starší zvířata mohou mít vyšší ceny pojištění, protože jsou náchylnější k různým zdravotním problémům a nemocem.
 • Rasa: Některá plemena jsou náchylnější k určitým genetickým onemocněním a zdravotním problémům, což může ovlivnit cenu pojištění.
 • Lokalita: Ceny pojištění se mohou lišit podle geografické oblasti. Větší města často nabízejí širší výběr veterinářů a klinik, což může ovlivnit cenu.
 • Dodatečné služby: Některá pojištění mohou nabízet dodatečné služby, jako je asistenční linka nebo možnost konzultací s veterinářem online. To může také ovlivnit cenu.
 • Historie zdraví zvířete: Některé pojišťovny mohou vyžadovat informace o zdravotní historii zvířete. Předchozí nemoci nebo problémy mohou ovlivnit cenu.

Při srovnávání cen je důležité nejen zaměřit se na co nejnižší cenu, ale také zohlednit kvalitu poskytovaného pokrytí a služeb. Před uzavřením smlouvy je třeba si důkladně pročíst podmínky a porovnat nabídky od různých pojišťoven.

Cestování s psem může být pro zvíře i majitele obohacujícím zážitkem.

Cestovní pojištění pro psa

Kromě běžného pojištění je možné pro domácí mazlíčka sjednat také pojištění cestovní. Cestování s domácím mazlíčkem, zejména psem, se stává stále běžnějším trendem, protože mnoho majitelů chce svého věrného společníka mít u sebe i na dovolené či výletech. Právě v této situaci může být cestovní pojištění pro psa cenným spojencem, který zajišťuje nejen bezpečnost a pohodu zvířete, ale také klid mysli majitele.

Cestovní pojištění pro psa je zpravidla navrženo tak, aby pokrylo různé situace, které mohou nastat během cestování. To může zahrnovat nejen krytí zdravotní péče v případě nemoci nebo úrazu psa, ale i další aspekty, které jsou specifické pro cestování s mazlíčky. Některé z hlavních výhod tohoto druhu pojištění zahrnují:

 • Zdravotní péče: Cestování může být pro psy stresující, a také jim může hrozit vyšší riziko úrazů nebo nemocí. Cestovní pojištění pro psa může krytí nákladů spojených se zdravotní péčí, včetně návštěv veterináře, léčby a léků, které mohou být během cesty potřeba.
 • Nehody a úrazy: Při cestování se psy může dojít k různým nepředvídatelným situacím, jako jsou nehody nebo úrazy. Cestovní pojištění může pokrýt náklady na léčbu a péči v případě, že pes bude mít úraz.
 • Ztráta a krádež: Cestování může přinést riziko ztráty nebo krádeže psa. Některé pojišťovny nabízejí krytí nákladů spojených s hledáním a návratem zvířete, pokud by se ztratil.
 • Náhrady: Pokud by se cestování muselo kvůli nemoci psa zrušit nebo odložit, některé cestovní pojišťovny mohou poskytnout náhrady za náklady spojené s tímto zrušením, včetně ubytování a letenek.
 • Asistence: Některá cestovní pojištění mohou nabídnout asistenční služby, které pomohou řešit různé problémy spojené se psem během cesty. To může zahrnovat například doporučení veterinářů v dané lokalitě.

Cestovní pojištění pro psa může výrazně snížit stres a obavy spojené s cestováním. Při výběru tohoto druhu pojištění je třeba se zaměřit na to, jaké situace jsou nejdůležitější během cestování se psem, a zvolit tak pojištění, které poskytne dostatečné krytí.