Havarijní pojištění pro Bugatti

Bugatti patří mezi krásná, luxusní a hlavně drahá vozidla, jejichž poškození, zničení či krádež byste velmi těžko snášeli nejen po citové, ale také po finanční stránce. Proto mějte sjednané také havarijní pojištění, které Vaše Bugatti a také Vás a Vaši peněženku ochrání před finančními důsledky možné krádeže či poškození vozidla živelnými událostmi i vandaly. Výhodné havarijní pojištění najdete na našich stránkách.

Bugatti

Zakladatelem této značky byl známý italský konstruktér Ettore Bugatti, který svůj první automobil navrhl již ve svých devatenácti letech v roce 1901. Tento automobil předvedl na italském veletrhu v Miláně a byl natolik úspěšný, že za něj získal ocenění. Vlastníkem automobilu se stal baron de Dietrich z Niederbronnu, který se brzy stal hlavním sponzorem Bugattiho automobilů. Ten až do roku 1909 pracoval pro několik automobilek jako konstruktér a teprve poté si založil vlastní společnost na výrobu automobilů. První továrnu vybudoval v Molsheimu v Alsasku.

V roce 1911 uvedl na trh první model Bugatti Type 13, který byl úspěšným závodním vozem. Již v tomto roce zvítězil ve Velké ceně Francie, kde porazil i starší a známější konkurenční automobily. Tohoto modelu se nakonec prodalo více jak 2000 kusů.

50. léta však pro Bugatti úspěch neznamenala. Továrna byla zavřena a činnost značky Bugatti ukončena. K obnovení výroby došlo až v 90. letech, tedy o 40 let později. Bugatti se opět zaměřila na výrobu luxusních sportovních automobilů a prvním modelem této nové éry byl Bugatti EB110. Od roku 1998 je Bugatti součástí světového automobilového koncernu Volkswagen.

Jedním z nejznámějších modelů se stal Bugatti Veyron, jehož výroby trvala od roku 1999 do roku 2004. Byl nejrychlejším automobilem, který mohl dosáhnout rychlosti až 431 kilometrů v hodině. V současné době konstruktéři Bugatti pracují na novém modelu Bugatti 16C Galibier, který by na trh měl být uveden až v roce 2015.

Modely vozidel Bugatti

  • Bugatti EB110
  • Bugatti Veyron