Povinné ručení Rokycany

Česká republika se řadí k evropským zemím, které mají uzákoněné pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla neboli povinné ručení. Povinné ručení slouží k ochraně vlastníků vozidel a všech dalších účastníků silničního provozu tak, že kryje veškeré škody, které pojištěný může způsobit vlastní vinou na zdraví a majetku dalších osob. Poškození se přitom nemusí obracet na soud a škoda je jim uhrazena v co nejkratší možné lhůtě.

Nejlevnější povinné ručení online

Ceny povinného ručení stouply za poslední dva roky i o několik procent. Hlavními důvody zdražení je nový občanský zákoník, který přinesl změny v oblasti vyplácení odškodného. Průměrná výše odškodného značně narostla a pojišťovnám se zvedly náklady. Levnější povinné ručením je možné získat porovnáním konkurenčních nabídek online a uplatněním bonusu za bezeškodní průběh.

Pár slov o Rokycanech

Západočeské město Rokycany leží mezi Berounem a Plzní v Rokycanské kotlině, kterou protéká řeka Klabava. Skrze město prochází jedna z hlavních železničních tratí a také dálnice D5. Rokycany byly pravděpodobně založeny již na počátku 12. století, čímž se řadí mezi nejstarší česká města. K důležitým pamětihodnostem patří zbytky hradeb, radnice, morový sloup či kostel sv. Panny Marie Sněžné.