Povinné ručení Přerov

Koupili jste si nové vozidlo? Pak si jej nezapomeňte pojistit. Bez pojištění není možné v České republice ani nové vozidlo zaregistrovat, natož jej provozovat. Jedná se o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla (zákon č. 168/1999 Sb.), které je všeobecně známější pod názvem povinné ručení. Za neuzavřené povinné ručení hrozí vlastníkovi pokuta a vyřazení vozidla z registru.

Nejlevnější povinné ručení online

Až do roku 1991 neměli čeští řidiči na výběr a povinné ručení si museli sjednat u České pojišťovny. V tomto roce však vešla v platnost novela zákona a povinné ručení od té doby smí nabízet všechny pojišťovny, které získají příslušnou licenci. Více nabídek od konkurenčních pojišťoven je možné porovnat online a za pár minut si tak vybrat nejlevnější povinné ručení.

Pár slov o Přerově

Severomoravské město Přerov leží na řece Bečvě v přírodní oblasti zvané Moravská brána. Okolní krajina přímo vybízí k pěší turistice či cyklistice. Městem prochází dvě dálkové cyklistické trasy Bečva a Jantarová trasa. Centrum města je památkovou zónou a mezi důležité městské historické památky patří zejména renesanční zámek ze 17. století či zachovalé městské hradby.