Povinné ručení Liberec

Pojištění vozidel zahrnuje dva typy pojištění – povinné ručení a havarijní pojištění. Povinné ručení je zákonným pojištěním, které musí mít uzavřené všichni majitelé motorových vozidel. Jedná se o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla a kryje škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na jejich zdraví či majetku. Havarijní pojištění je dobrovolné a kryje škody, které na vozidle vzniknou v důsledku živelné události, vandalismu či krádeže.

Povinné ručení do pěti minut

V minulosti bylo nutné kvůli uzavření pojištění osobně dojít na pobočku. To při dnešních pracovních dobách není často jednoduché. Zaměstnaní lidé proto zajisté uvítají možnost porovnat si a uzavřít povinné ručení online a za pár minut. To umožňují tzv. online kalkulačky. Porovnání povinného ručení tak zabere pouze pár minut.

Pár slov o Liberci

Severočeské město Liberec leží na úpatí oblíbených Jizerských hor. Díky své horské poloze se těší velké turistické návštěvnosti během letních i zimních měsíců. Lidé sem jezdí za cyklistikou, pěší turistikou i lyžováním. Mezi významné městské historické památky patří zejména radnice, klášter voršilek či mariánský sloup na náměstí.