Povinné ručení Havlíčkův Brod

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla je v České republice dané zákonem již řadu let a spíše jej známe pod pojmem povinné ručení. Toto pojištění slouží ke krytí škod na zdraví i majetku, které pojištěný může provozem svého vozidla způsobit dalším účastníkům provozu. Pokud vlastník vozidla nemá vozidlo pojištěné, porušuje zákon a hrozí mu správní řízení, ve kterém mu bude udělena pokuta od 5 do 40 tisíc korun.

Online srovnání povinné ručení

Nejlepším způsobem, jak si sjednat povinné ručení rychle a levně, jsou online srovnávače. Snadno si porovnáte více nabídek od různých pojišťoven, a v klidu se rozhodnete, která z nabídek je pro Vás nejvýhodnější. Při výběru se nesoustřeďte pouze na výši pojistného, ale také na pojistné limity, rozsah pojištění, nabídku doplňkových připojištění a také asistenční služby.

Pár slov o Havlíčkově Brodě

Město Havlíčkův Brod leží ve Východních Čechách na soutoku dvou řek Sázavy a Šlapanky. V okolí města se nachází Českomoravská vysočina, kterou prochází desítky turistických a cyklistických tras (např. Posázavská cyklotrasa). Mezi nejvýznamnější historické památky patří zachovalé městské opevnění, radnice ze 17. století či pomník K. H. Borovského.