Havarijní pojištění pro Land Rover

Vašemu vozidlu hrozí nejrůznější rizika, jako je poškození vandalem, škody v důsledku střetu se zvěří, zničení živelnou událostí (požár, pád stromu, vichřice, úder blesku či povodeň) i krádež. Jak se bránit? Krádeži ani pádu stromu na Vaše vozidlo nezabráníte. Můžete však získat odpovídající finanční náhradu, pokud si včas sjednáte kvalitní havarijní pojištění. Širokou nabídku Vám nabízíme na stránkách www.ePojistka.cz, které se na pojištění vozidel specializují.

Land Rover

Na konci 19. století společnost Starley & Sutton přechází z výroby jízdních kol na výrobu automobilů. V roce 1904 se mění také název společnost na Rover a na trh je uveden první automobil.

Skutečná historie této značky začala však až v roce 1948, kdy se společnost nechal inspirovat vojenskými terénními automobily tzv. jeepy. Land Rover tak začíná navrhovat vlastní terénní a užitkové vozy. Hlavním cílem bylo navrhnout farmářský vůz, který by měl pohon na všechny čtyři kola. První model byl uveden ve stejném roce a šlo o Land Rover Série 1 s výkonem 37 kW a objemem 1,6 litrů.

Automobily Land Rover si lidé oblíbili zejména kvůli vysoké odolnosti a dlouhé životnosti. A to nejen v oblasti soukromého a užitkového sektoru. Automobily Land Rover byli využívány také v Korejské válce, při Suzeské krizi či v bitvě o Falklandy. A navíc v současné době jsou modely této značky využívány také řadou světových organizací, jako jsou například Born Free Foundation, Biosphere Expeditions či The Royal Geographical Society.

Land Rover brzy dosáhl vedoucího postavení mezi výrobci automobilů s pohonem na všechny kola. Nejznámějším modely se stali Land Rover Defender, vyráběný od roku 1983 či Land Rover Freelander, vyráběný od roku 1996. O vozidlech Land Rover se také říká, že 60 procent všech vyrobených vozů je stále provozuschopných, a to i přes staří 60 let.

Modely vozidel Land Rover:

  • Land Rover Defender
  • Land Rover Discover
  • Land Rover Freelander
  • Land Rover Range Rover
  • Land Rover Range Rover Evoque
  • Land Rover Range Rover Sport