Havarijní pojistění pro Hummer

Chcete-li mít své vozidlo Hummer opravdu komplexně pojištěné, pak kromě povinného ručení budete potřebovat také havarijní pojištění. Jaký rozdíl je mezi havarijním a povinným ručením?

Havarijní pojištění je takové, které ochrání přímo majitele vozu před finančními následky škod, ke kterým dojde v důsledku živelných událostí (požár, úder blesku, povodeň, záplava, tíha sněhu, pád stromu a další), vandalismu a krádeže.

Povinné pojištění

Již z názvu vypovídá, že se jedná o pojištění, které musí povinně sjednat každý majitel vozu. Pokud nedojde ke sjednání povinného pojištění, hrozí za to majiteli vozu pokuta až do výše 40 000 Kč. Nejlevnější povinné ručení je možné sehnat již od 903 Kč.

Pomocí online kalulačky je možné si sjednat povinné ručení dokonce již do 5 minut a navíc některé pojišťovny za online sjednání nabízí slevu až 50 %. Díky tomu až 89 % řidičů může na pojištění ušetřit.

Havarijní pojištění

Oproti tomu je tu havarijní pojištění, které je zcela nepovinné a záleží jen na každém majiteli vozu, zda si ho u některé z pojišťoven zřídí. Jedná se o pojištění, které slouží především k ochraně vozidla před škodami způsobenými živly, ale i například v důsledku autonehody, odcizení, vandalismu a jinému neoprávněnému užití vozidla.

Většina pojišťoven řidičům rovnou nabízí kombinaci jak povinného, tak havarijního pojištění a díky tomu může celkové pojištění vyjít mnohem levněji.

Hummer

Kdo by neznal tyto populární off-roadové speciály? Hummer byla značka armádních speciálů. Úplně první varianta Hummer H1 vznikla na základě armádních automobilů HMMWV (Humvee), který byl v 70. letech používaný v ostře sledované válce v Perském zálivu. Díky častým online přenosům z války vzbudil Humvee pozornost a také velký zájem i mezi veřejností.

Na základě vojenského speciálu byla proto vyrobena jeho první “městská” varianta H1. Ta vypadala ještě velmi podobně, pouze ji chyběli vybrané vojenské prvky (voděodolná baterie či vysílačka) a sedačky byly výrazně pohodlnější. Mezi slavné uživatele Hummeru byl například herec Arnold Schwarzenegger.

Za první variantou následovala výroba ještě více “civilních” typů H2 a H3. Ty byly menší a H3 již byl velikostně srovnatelná s ostatním SUV automobily. Hummer v těchto variantách nemá již schopnosti původního armádního automobilů a využítí ve skutečném terénu již přestává mít smysl.

Automobily Hummer se vyráběli v rámci koncernu General Motors, který v roce 2009 procházel krizí a hrozil mu zánik. Hummer měl být původně prodán čínské automobilce Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Company. Prodej se však neuskutečnil a nakonec bylo rozhodnuto o ukončení společnosti Hummer a to v dubnu v roce 2010, kdy byl také vyroben úplně poslední Hummer.