Havarijní pojistění pro Hummer

Chcete-li mít své vozidlo Hummer opravdu komplexně pojištěné, pak kromě povinného ručení budete potřebovat také havarijní pojištění. Toto pojištění Vás ochrání před finančními následky škod, ke kterým dojde v důsledku živelných událostí (požár, úder blesku, povodeň, záplava, tíha sněhu, pád stromu a další), vandalismu a krádeže. Nabídku havarijního pojištění a možnost porovnání více produktů naleznete na našich stránkách.

Hummer

Kdo by neznal tyto populární off-roadové speciály? Hummer byla značka armádních speciálů. Úplně první varianta Hummer H1 vznikla na základě armádních automobilů HMMWV (Humvee), který byl v 70. letech používaný v ostře sledované válce v Perském zálivu. Díky častým online přenosům z války vzbudil Humvee pozornost a také velký zájem i mezi veřejností.

Na základě vojenského speciálu byla proto vyrobena jeho první “městská” varianta H1. Ta vypadala ještě velmi podobně, pouze ji chyběli vybrané vojenské prvky (voděodolná baterie či vysílačka) a sedačky byly výrazně pohodlnější. Mezi slavné uživatele Hummeru byl například herec Arnold Schwarzenegger.

Za první variantou následovala výroba ještě více “civilních” typů H2 a H3. Ty byly menší a H3 již byl velikostně srovnatelná s ostatním SUV automobily. Hummer v těchto variantách nemá již schopnosti původního armádního automobilů a využítí ve skutečném terénu již přestává mít smysl.

Automobily Hummer se vyráběli v rámci koncernu General Motors, který v roce 2009 procházel krizí a hrozil mu zánik. Hummer měl být původně prodán čínské automobilce Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Company. Prodej se však neuskutečnil a nakonec bylo rozhodnuto o ukončení společnosti Hummer a to v dubnu v roce 2010, kdy byl také vyroben úplně poslední Hummer.

Modely vozidel Hummer

  • Hummer H1
  • Hummer H2
  • Hummer H3