Zabezpečení vozu proti krádeži

Na trhu existuje několik produktů, které pomohou ochránit vaše auto proti krádeži. Může se jednat o mechanické zabezpečení vozidla, autoalarmy nebo systémy provozované bezpečnostními službami.
Existují také produkty, které vám pomohou v případě krádeže vozidla. Havarijní pojištění kryje škody způsobené odcizením vozidla nebo vandalismem.

Ochrana auta proti krádeži může mít několik fází. V první řadě si pořídíte nějaký systém ochrany přímo do vozidla. Dále je dobré myslet i na to, co se stane, když i přesto vám vůz ukradnou. Tuto záležitost řeší pojištění proti zcizení vozidla, které je kryté havarijním pojištěním.

Víte, že havarijní pojištění ve variantě All-risk ochrání vaše auto před havárií, živlem i odcizením zároveň?

Mechanická zabezpečení

Do této skupiny způsobů ochrany vozidla patří například páky na volant nebo zámky řadicích pák. Páky na volant jdou bohužel překonat poměrně lehce. Zámky řadicích pák už jsou bezpečnější, avšak i tyto může zkušený zloděj přelstít.

Systém ochrany přes bezpečnostní službu

Tato ochrana je sofistikovaná a přes počáteční vyšší náklady na pořízení velmi oblíbená. Jakmile se někdo nezákonně dobývá do auta, signál z vozu se přenese do centrály, kde se po vyhodnocení rozjede nějaká akce. V nejkrajnějším případě vyjede i zásahová jednotka.

GPS systémy

Tyto systémy adresují upozornění na neobyklou akci v autě řidiči nebo majiteli vozidla. Ten je tedy informován, případně může sledovat, kam je jeho auto přemísťováno. Tento systém lze využít i při firemním provozu vozového parku.

Havarijní pojištění výhodně

Bohužel se stává, že přes všechny ochranné prvky je automobil ukraden. V tu chvíli vstupuje do hry předvídavost majitele, který si nezpomněl sjednat havarijní pojištění a tudiž může i po zcizení vozidla klidně spát.

Navíc, pokud měl v autě některý z ochranných systémů, zaplatil za havarijní pojištění méně.

Havarijní pojištění kryje škody způsobené autohavárií, přírodním živlem a odcizením vozidla!