Povinné ručení pro každého

Povinné ručení nebo také celým názvem pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, určitě nemusíme zkušeným řidičům nijak rozsáhle představovat. Jeho princip je totiž poměrně jednoduchý.

Každý vlastník nebo spoluvlastník registrovaného motorového vozidla musí mít dle zákona České republiky toto pojištění uzavřeno, aby v případě nehody byla z Vaší strany zajištěna náhrada škody. Pokud jste majitel vozidla a toto pojištění z jakéhokoliv důvodu uzavřeno nemáte, můžete získat pokutu ve výši až několika desítek tisíc korun. Čemuž by zajisté chtěl pokud možno předejít každý z nás.

Zde v článku přehledně, jaký je správný postup při dopravní nehodě.

Pokud máte řádně uzavřeno povinné ručení, pojišťovna za Vás uhradí škody způsobené na zdraví, majetku i jiných věcech. Výhodou tohoto pojištění je také to, že se ve většině případů vztahuje nejen na samotného majitele vozidla, ale prakticky na kteroukoliv osobu, která toto vozidlo uvede do pohybu. Bez obav tak můžete vozidlo půjčovat i svým nejbližším. Pozor si však dejte na přesné znění smlouvy a podmínky v ní uvedené.

Protože dnes automobil, motorku, elektromobil nebo jiné vozidlo vlastní už skoro každá domácnost a v některé je aut dokonce více, není divu, že povinné ručení v různých podobách dnes nabízí spousta pojišťoven, bank i ostatních institucí. Nevíte si rady, jak si mezi tak velkou nabídkou správně vybrat? Jestli je lepší zvolit variantu nejlevnějšího povinného ručení nebo tu s nejvíce možnostmi? Pak rozhodně oceníte službu s názvem povinné ručení srovnání. Díky ní si totiž z přehledné tabulky zobrazující ceny pojištění auta snadno vyberete přesně to ručení, které bude nejvíce vyhovovat. Navíc si ušetříte svůj čas a námahu, kterou byste jinak investovali do obcházení jednotlivých poboček, abyste tyto informace získali.

A jestliže už máte své favority vybrány, jen si stále nejste jistí, kolik vlastně budete platit a co za své peníze dostanete, pak použijte službu kalkulačka povinného ručení, která vše vypočítá a Vy tak budete mít o svých financích i pojištění vynikající přehled. Povinné ručení nemusí vždy znamenat jen hrůzostrašnou povinnost, kterou každý odkládá, jak jen to jde. Pokud víte jak na to a rozhodli jste se pro chytrý a snadný způsob uzavření pojištění ze svého domova, své volby zajisté nebudete litovat.