Povinné ručení Frýdek-Místek

Zákon č. 168/1999 Sb., nařizuje všem vlastníkům vozidel uzavření pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla neboli povinné ručení. Tato zákonná povinnost se týká těch vlastníků, kteří mají vozidlo řádně registrované. To znamená, že mají přidělenou registrační značku a velký technický průkaz. Povinné ručení kryje škody, které pojištěný (vlastník vozidla) způsobí dalším osobám na jejich zdraví či životě, majetkové a finanční škody.

Povinné ručení snadno a online

Existují dva způsoby, jak si povinné ručení uzavřít. Prvním je osobní schůzka na pobočce vybrané pojišťovny. Předtím je však vhodné porovnat si více nabídek a zjistit, která pojišťovna nabízí výhodné podmínky za rozumnou cenu. Mnohem snazší a rychlejší je proto druhý způsob ­ online sjednání povinného ručení. Povinné ručení si porovnáte, vyberete a uzavřete online během pár minut.

Pár slov o Frýdku-Místku

Město Frýdek­-Místek leží na okraji Moravskoslezských Beskyd a je nazývané jako “Brána Beskyd”. Původně se jednalo o dvě samostatná města oddělená řekou Ostravicí. K jejich spojení došlo v roce 1943. Mezi významné historické památky patří barokní zámek ze 17. století, zachovalé zbytky hradeb a čtvercové náměstí s renesančními domy.