Povinné ručení pro Renault

Od svého založení před více než sto lety si Renault vydobyl významné místo v celosvětovém automobilovém průmyslu. Cesta francouzské automobilky je poznamenána nejen její bohatou historií, avšak také neustálým úsilím o inovace, dokonalý design a udržitelnost.

Na konci 19. století (1898) založil mechanik Louis Renault se svými bratry Marcelem a Fernandem společnosti na výrobu nového fenoménu doby – automobilů. V malé továrně, kterou si postavili na pařížském předměstí, začali vyrábět své první automobily. Společnost si rychle získala pozornost svými převratnými inovacemi.

Úplně první modelem byl Renault Voltaire 1CV, jehož prvním majitelem byl rodinný přítel. Nejen on byl automobilem nadšený a tak se výroba mohla rychle rozjet. V roce 1905 již byli natolik vybaveni, že mohli začít se sériovou výrobou, modelem B.

Tento revoluční přístup zpřístupnil automobily širšímu publiku a připravil půdu pro transformaci osobní dopravy.

Jedním z nejikoničtějších vozů v historii společnosti Renault je Renault 4, uvedený na trh v roce 1961. Renault 4, známý svou praktičností, odolností a všestranností, se stal symbolem francouzské vynalézavosti.

Podobně Renault Espace, představený v roce 1984, je považován za vůbec první MPV (víceúčelové vozidlo), které svým inovativním designem a modulárním interiérem nově definovalo rodinné cestování.

V době probíhající první a druhé světové války byla výroba automobilů téměř přerušena. Továrna sice jela na plné obrátky, avšak výroba se zaměřila na armádní produkty. Jelikož Louis Renault během druhé světové války dodával zbrojní produkty Němcům, byla jeho firma po skončení války znárodněna.

Do vedení firmy se dostal stát. Jednotlivé závody jsou poté modernizovány.

Renault se pokouší o expanzi také na americký trh, nicméně ta je zpočátku neúspěšná. V poválečné době byli úspěšné modely Renault 4 CV, Renault Dauphine, Renault 16 a Renault 4. Kromě toho byl Renault úspěšný také v automobilových závodech, například ve Formuli 1.

Z důvodu finančních problémů však musel Renault své náklady znatelně snížit.

V roce 1993 došlo ke spojení společnosti Renault s automobilkou Volvo Cars a v roce 1999 s Nissanem. To společnosti značně pomohlo a aliance těchto společností se ukázala být velmi úspěšnou. Začali se opět vyrábět nové modely a Renault se znovu zapojil do závodu Formule 1.

Dokonalý design a udržitelnost

V nabídce vozů Renault je patrná snaha o dokonalý design. Společnost trvale spolupracuje s některými z nejznámějších designérů, což vede k vytvoření vozidel, která vynikají jak estetickým, tak funkčním vzhledem.

Například Renault Clio je proslulý svým moderním designovým jazykem, v němž se snoubí elegance se sportovním charakterem.

Vliv značky Renault se navíc neomezuje pouze na silnice – prosadila se také v motoristickém sportu. Úspěchy týmu Renault Formule 1 upevnily pověst značky díky rychlosti, inovacím a technickým znalostem.

Renault v posledních letech učinil významné kroky směrem k udržitelnosti, což odráží posun v průmyslu směrem k ekologicky uvědomělým postupům. Uvedení elektromobilů v podobě vozů Renault ZOE a Renault Twingo Electric podtrhuje závazek společnosti snižovat uhlíkovou stopu.

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi navíc postavila Renault do pozice klíčového hráče na světovém trhu s elektromobily.

Strategický plán Renaultu „Renaulution“, oznámený v roce 2021, zdůrazňuje odhodlání společnosti stát se lídrem v oblasti přechodu na energetiku. Tento plán zahrnuje vývoj hybridních a elektrických pohonných jednotek napříč celou modelovou řadou, čímž dále upevňuje svůj závazek k řešením udržitelné mobility.

Modely vozidel Renault

 • Renault Alpine
 • Renault Avantime
 • Renault Clio
 • Renault Espace
 • Renault Fluence
 • Renault Fuego
 • Renault Kangoo
 • Renault Koleos
 • Renault Laguna
 • Renault Mégane
 • Renault R11
 • Renault R18
 • Renault R19
 • Renault R20
 • Renault R21
 • Renault R25
 • Renault R5
 • Renault R9
 • Renault Scénic
 • Renault Spider
 • Renault Thalia
 • Renault Twingo

Při pohledu do budoucna se budoucnost společnosti Renault vyznačuje vzrušujícími vyhlídkami. Rozvoj technologie autonomního řízení, rozšiřování infrastruktury pro elektromobily a integrace prvků inteligentní konektivity jsou oblasti, do kterých Renault aktivně investuje.

Vize společnosti zahrnuje nejen výrobu vozidel, avšak také vytváření ucelených řešení mobility, která reagují na měnící se potřeby zákazníků.

Závěrem lze říci, že cesta společnosti Renault od jejích inovačních začátků až po současnou pozici průkopníka v oblasti udržitelné mobility svědčí o její přizpůsobivosti a odhodlání dosahovat dokonalosti.

Vzhledem k tomu, že automobilový průmysl se nadále vyvíjí, odkaz společnosti Renault v oblasti inovací, designu a udržitelnosti zaručuje, že zůstane významným hráčem při utváření budoucnosti dopravy.

Povinné ručení

Povinné ručení pro vozidla značky Renault funguje stejně jako pro jakoukoli jinou značku vozidla. Jedná se o základní formu pojištění, kterou majitelé vozidel musí mít, aby byli legálně schopni provozovat svá vozidla na veřejných silnicích.

Povinné ručení kryje náklady na škody způsobené vozidlem viníka třetím stranám, jako jsou jiní řidiči, vozidla nebo majetek.

Když se řidič rozhoduje pro povinné ručení pro své vozidlo Renault, měl by kontaktovat různé pojišťovny a porovnat jejich nabídky. Ceny povinného ručení se mohou lišit v závislosti na různých faktorech, jako je věk řidiče, typ vozidla, jeho výkon, místo trvalého bydliště a další.

Je dobré se také informovat o pokrytí, které jednotlivé pojišťovny nabízejí, a zjistit, zda mají nějaké speciální nabídky pro majitele vozidel značky Renault.

Při výběru povinného ručení je důležité zvážit nejen cenu, nicméně také pokrytí a další výhody, které pojišťovna nabízí. Některé pojišťovny mohou poskytovat různé bonusy, slevy nebo doplňkové služby jako součást povinného ručení. Proto je dobré si udělat srovnání povinného ručení.

Povinné ručení je minimální pojištění a kryje pouze škody způsobené třetím stranám. Pokud chce řidič chránit i své vozidlo před škodami vlastního zavinění, krádeží nebo dalšími riziky, měl by zvážit také další formy pojištění, jako je havarijní pojištění.

Celkově vzato, povinné ručení je nezbytným prvkem pro každého majitele vozidla, včetně vozidel značky Renault, a je důležité zajistit, aby pojištění bylo platné a odpovídalo potřebám a požadavkům řidiče.