Povinné ručení Litoměřice

Každý majitel vozidla, které je registrované v České republice, má přidělené registrační značky a velký technický průkaz, musí být dle zákona č. 168/1999 Sb. pojištěný. Jedná se o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, též povinné ručení, které se vztahuje na škody způsobené provozem vozidla na zdraví či majetku třetích osob. Majitel nepojištěného vozidla musí uhradit ve správním řízení pokutu ve výši až 40 tisíc korun a jeho vozidlo bude nevratně vyřazeno z registru.

Porovnání povinného ručení online

Během posledních dvou let povinné ručení značně zdražilo. Pokud hledáte nejlevnější povinné ručení v Litoměřicích, neváhejte využít tzv. online srovnávače. Díky nim si za pár minut porovnáte povinné ručení od konkurenčních pojišťoven z pohodlí domova a snadno tak zjistíte, která z nabídek je nejvýhodnější právě pro Vás.

Pár slov o Litoměřicích

Na soutoku řek Ohře a Labe leží západočeské město Litoměřice. Litoměřice byly založené již v 11. století na místě, kde původně stálo slovanské hradiště. Nyní se jedná o známé středisko ovocnářského a vinařského průmyslu. Centrum města patří mezi památkové zóny v ČR a k nejvýznamnějším historickým památkám patří zachovalé městské hrady a radnice na náměstí.